Reklamı kapat

Reklamı kapat
YiğidoHaber -Sivas'ta Sporun Adresi | Son Dakika Transfer Haberleri | Spor Haberleri

Öğrenciler Ata İçin Koştu

Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 81. yıl dönümünde Cumhuriyet Üniversitesinde çeşitli törenlerle anıldı. Bu kapsamda Cumhuriyet Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu tarafından ‘Ataya Saygı Koşusu´ düzenledi. BESYO´nun hazırladığı ve 50 kız, 90 erkek öğrencinin yarıştığı ‘Ataya Saygı Koşusunda´ kızlar ve erkekler ayrı kategorilerde yarıştılar. KIYASIYA REKABET ETTİLER Kültür Merkezi önünde […]

Öğrenciler Ata İçin Koştu
12 Kasım 2019 - 6:43 'de eklendi.

Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 81. yıl dönümünde Cumhuriyet Üniversitesinde çeşitli törenlerle anıldı.

Bu kapsamda Cumhuriyet Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu tarafından ‘Ataya Saygı Koşusu´ düzenledi.

BESYO´nun hazırladığı ve 50 kız, 90 erkek öğrencinin yarıştığı ‘Ataya Saygı Koşusunda´ kızlar ve erkekler ayrı kategorilerde yarıştılar.

KIYASIYA REKABET ETTİLER

Kültür Merkezi önünde startını rektör yardımcıları verdiği, bayanların 1500 metre, erkeklerin ise 3000 metrede mücadele ettiği koşuda öğrenciler kıyasıya rekabet ettiler. Dereceye girebilmek için ter döken öğrenciler madalya için yarıştılar.

ENGELLİ ÖĞRENCİLER DE YARIŞTI

Ataya saygı koşusunda, Cumhuriyet Üniversitesi´nde eğitim öğren engelli öğrenciler de yarıştı. Engelli öğrencilerin koşuda kıyasıya rekabet etmesi ise izleyenlerden alkış topladı.

ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

Yarışmalar sonrasında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Yarışmada dereceye girenlerin ödülleri, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünal Kılıç, Prof. Dr. Ali Taşkın ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Hubbezoğlu ve BESYO Müdürü Prof. Dr. Serkan Hazar tarafından verildi.

DERECEYE GİREN SPORCULAR

Kızlar

1. Özlem Uçar

2. Merve Kebaş

3. Merve Yıldırım

Erkekler

1. Şahin Öğüt

2. İbrahim Öztürk

3. Ali İmren Danıştı

Engelli Kızlar

1. Şeyda Toprak

2. Kübra Melemir

Engelli Erkekler

1. Okan Nağmettere

2. Burak Aydın

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER