YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri
Abdullah Yiğit
Abdullah Yiğit

160 Takım İçinde Sivas Olmayacak (mı?)

160 Takım İçinde Sivas Olmayacak (mı?)
Bu haber 26 Haziran 2019 - 10:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Daha birkaç ay öncesine kadar “Süper ligde ve 2.ligde takımımız var,3.lig içinde Şarkışla yolda” derken” Ne yazıkki Şarkışla Belediyespor tersine bir mucizeyi gerçekleştirdi ve son 3 maçta bir puan dahi alamadan profesyonel lige çıkma şansını kaybetti. Kaybetti kaybetmesine ama BAL liginden de çekildi.Şarkışla’nın anlaşılmaz biçimde “BAL ligine katılmayacağız” demesinden sonra Sivas amatör kümesini şampiyon olarak tamamlayan Cumhuriyet Üniversitesine gün doğdu. Ne acıdır ki,aradan geçen haftalara rağmen Cumhuriyet Üniversitesinde BAL ligine gidip gitmeme konusunda somut bir adım atılmadı. 19 Temmuza kadar yaklaşık 22 bin liralık teminatla birlikte istenen evraklarla TFF’ye başvurması gereken Cumhuriyet Üniversitesinin lige katılıp katılmama konusunda kararsız,hatta isteksiz olduğu duyumları alıyoruz.

Hiç kimsenin Sivas futboluna darbe vurmaya, Sivaslı yetenekli gençlerin önünü kesmeye hakkı yok. Hele hele Cumhuriyet Üniversitesinin hiç yok!

Yaklaşık 60 bin öğrencinin yer aldığı,her türlü sosyal tesislere ve futbol sahasına sahip olan Cumhuriyet Üniversitesinin bunu yapmaya yani “Ben lige katılmıyorum” demeyede hakkı yok!

Bu kadar büyük bir Üniversite BAL ligini kaldıramayacaksa,kapısına kilit vuralım daha iyi! Ve,BAL liginde yer alacak 160 takım içerisinde eğer bir tane bile Sivas’dan takım olmayacaksa,Sivas’ta artık futbolun “F” si konuşmayalım!

Yukarıda da bahsettiğim gibi,üstelik süper ligde ve 2.ligde takımı olan bir şehirden bahsediyoruz.
Üniversitenin BAL ligine katılıp katılmayacağını,sadece Cumhuriyet Üniversitesi yöneticilerinin inisiyatifine bırakmamakta gerekir. Burada başta ASKF Başkanı Zeki Ekici ve futbol il temsilcisi Hayrettin Yıldız’da görev düşüyor.

Bilmiyorum bu konuda rektör Alim Yıldız hocayla görüşülüp,”Üniversiteye yakışan iyi bir takım kurup BAL liginde mücadele etmesidir?” denildimi ama eğer her hangi bir görüşme yapılmadıysa buradan çağrı yapıyorum; Gelin birlikte (spor basını) Üniversite yöneticilerini ziyaret edelim ve Sivas futboluna katkı sağlayalım. Ne dersiniz?

Ha bu arada, 3.lig hayalleri kurarken,BAL ligine dahi katılmayan Şarkışla Belediyespor’un hem Şarkışla’ hem de .Sivas futboluna vurduğu darbeyide unutmayacağız!

Sadece Şarkışla ve Sivas futboluna mı? İlimizin ve ilçemizin tanıtımı ve ekonomisine de,vurulan darbe unutulmamalıdır.

Sonuç olarak, geçtiğimiz sezon Sivas futbolu açısından pek parlak geçmedi. Ümidimiz,geçmişten ders alınarak herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesidir.

Biz hazırız!

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA