YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Afganistanlı Yiğido Eyoub Mohammad Turkman’ın Hayali Gerçek Oldu

Afganistanlı Yiğido Eyoub Mohammad Turkman’ın Hayali Gerçek Oldu
Bu haber 14 Aralık 2019 - 5:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afganistan’da kendisine Demir Grup Sivasspor forması hediye edilmesinin ardından takımımızın hayranı olan 8 yaşındaki Eyoub Mohammad Turkman’ın hayali gerçeğe dönüştü.

Bir süre önce Demir Grup Sivasspor – Fenerbahçe karşılamasına gelmek istediğini söyleyen minik Yiğidonun çağrısına Sivas Vali Salih Ayhan kayıtsız kalmamıştı. Sivas Valiliğinin girişimleri sonrası, Dışişleri Bakanlığında tamamlanan prosedürlerin ardından minik hayranımız Eyoub Mohammad Turkman ailesiyle birlikte Afganistan’ın başkenti Kabil’den Sivas’a geldi. Bir haftaSivas’ta  misafir olacak olan minik Yiğido Sivasspor kulübünü  ziyaret etti.

Ziyarette Başkan Mecnun Otyakmaz, yönetim kurulu üyeler, Teknik Direktör Rıza Çalımbay ve futbolcularla bir araya gelen Turkman ailesi bol bol sohbet etti.

Başkan Otyakmaz, çok önemli misafirlerimizin olduğunu belirterek, “Binlerce kilometre uzaklıktan gelen Demir Grup Sivasspor taraftarları, takımımızı desteklemek için, liderliğinin devam etmesi için, destek vermek için Sivas’a geldiler. Çok mutluyuz. Bu Türk milletinin ve Demir Grup Sivasspor’un büyüklüğünü gösteriyor. Binlerce kilometre ötede de olsa bu topraklar ve bu millet için veya herhangi bir takım için yürekleri çarpıyor. Onlara gerçekten şükranlarımı sunuyorum. Afganistan’da, Balkanlar’da da aynı kültürü görmek bizi mutlu ediyor. Milletimizin büyüklüğünü ortaya koyuyor. Misafirlerimizle birlikte olmaktan mutluyuz.” dedi.

Başkan Otyakmaz, aileye Demir Grup Sivasspor ürünleri hediye etti.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA