YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Afganlı Eyüp’ün Hayali Gerçek Oldu

Afganlı Eyüp’ün Hayali Gerçek Oldu
Bu haber 12 Aralık 2019 - 13:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bir süre önce ilimizde yayın yapan yerel bir kanalda Sivasspor-Fenerbahçe karşılamasına gelmek istediğini canlı yayında mesaj veren minik yiğidonun çağrısına Vali Salih Ayhan kayıtsız kalmamıştı.

Sivas Valiliği’nin girişimleri sonrası, Dışişleri Bakanlığında tamamlanan prosedürlerin ardından Sivasspor hayranı Muhammed Eyüp ailesi ile birlikte Afganistan’ın başkenti Kabil’den Sivas’a geldi.

Bir hafta ilimizde misafir olacak olan minik yiğido Eyüp’ün ilk ziyareti ise kendisini misafir eden Vali Salih Ayhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan Hanımefendi oldu.Ayhan çifti, aile ile yakından ilgilenerek çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Gazetecilere açıklamada bulunan Vali Ayhan, Sivasspor sevgisinin sınırlar ötesine aşmasının çok anlamlı olduğunu ifade ederek, “Aylar öncesinde Muhammed Eyüp kardeşimizin bizlere bir mesajı olmuştu. Sivas halkının da sevgisini kazanan minik yiğidomuz, Valiliğimiz ve Belediyemizin daveti üzerine Sivas’a geldi. Ailenin Türkiye’ye gelmesi noktasında Dışişleri Bakanlığımıza ve Büyükelçimize teşekkür ediyorum” dedi.

‘Afganistan İle Tarihsel Bir Bağımız Var’

Vali Salih Ayhan, Türkiye’nin Afganistan’la tarihi bir bağı olduğunu hatırlatarak,  “İki ülke geçmişten bugüne kadar bir kardeşlik içerisinde.  Bugün bu kardeşliğin en güzel yansımalarından birine tanıklık ediyoruz. Bir hafta boyunca ailemizi misafir edeceğiz, birlikte gezeceğiz ve hafta sonu da Sivasspor-Fenerbahçe maçını birlikte izleyeceğiz. İnşallah stadyumumuz da kapalı gişe olacak. Güzel bir galibiyetle Eyüp kardeşimizin gönlündeki Sivas aşkı daha da büyüyecek, memleketine güzel anılarla dönecek” dedi.

“Kapımız Aileye Her Zaman Açık”

“Kapımız ailemize her zaman açık olacak” diyen Vali Ayhan, “Muhammed Eyüp’ün Sivas’a, Sivasspora olan aşkının farklı ülkelere yansıması da bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Ailenin hayatlarında Sivas sevgisi, Türkiye sevgisi hep var olacaktır.” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA