YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Akgül: “Her Şeyden Önce Sağlık”

Akgül: “Her Şeyden Önce Sağlık”
Bu haber 27 Mart 2020 - 8:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Sivaslı altın adam Taha Akgül, Uluslararası Olimpiyat Komitesinin salgın nedeniyle olimpiyatları ertelemesi ile ilgili; “Sporcuların sağlığı her şeyden önce geliyor. Tokyo´ya 11 bin sporcu gelecekti, onların sağlığı daha önemli” dedi.

Tokyo 2020´ye kota alan Sivaslı güreşçi Taha Akgül açıklamada bulundu.

Olimpiyat şampiyonu milli güreşçimiz Akgül, koronavirüsün hızlı bir şekilde yayıldığına işaret ederek, sporcular olarak çok zor şartlarda antrenman yaptıklarını vurguladı.

Taha, Uluslararası Olimpiyat Komitesinin salgın nedeniyle olimpiyatları ertelediğini hatırlatarak; “Çok sevindirici bir haber aldık, olimpiyatların ertelendiği kararı bize ulaştı. Bu kararı çok büyük bir mutlulukla karşıladım. Çünkü biliyorsunuz benim bir sakatlığım vardı, iki ay önce ameliyat olmuştum. Daha toparlanma sürecindeydim. Olimpiyatlar ağustos ayında yapılsaydı bir şekilde yetişecektim ama performansım iyi olmayacaktı. Sporcuların sağlığı her şeyden önce geliyor. Tokyo´ya 11 bin sporcu gelecekti, onların sağlığı daha önemli. İnşallah hep birlikte ülke olarak bu zor günleri atlatacağımızı düşünüyorum. Devlet ve millet el ele bu zor günleri atlatacağız” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA