YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Alt ligler iptal edildi

Alt ligler iptal edildi
Bu haber 18 Mart 2020 - 7:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Türkiye Futbol Federasyonu koronavirüsü tedbirleri kapsamında aldığı kararlarla alt liglerde oynanan tüm futbol maçlarını iptal etti. Liglerde sadece Amatör A takım maçları ve U19 futbol müsabakaların devam edeceği ve karşılaşmalarında seyircisiz olarak oynatılacağı açıklandı.

Ülkemizde hızla yayın koronavirüsü tedbirleri kapsamında Türkiye Futbol Federasyonu; mahalli ligler başta olmak üzere, Spor Toto Gelişim Ligleri, akademik liglerde yer alan tüm maçlar iptal etti.

Mahalli liglerde şampiyon olan takımların grup, yarı final ve final turu müsabakalarının da iptal edildiği öğrenilirken, liglerde sadece Amatör A takım maçları ve U19 futbol müsabakaların devam edeceği ve karşılaşmalarında seyircisiz olarak oynatılacağı kaydedildi.

Ayrıca yazın oynatılan U13, U12 ve U11 maçlarında iptal edildiği açıklandı.

AMATÖR VE U19 HARİÇ İPTAL

TFF´den yapılan açıklamada Amatör Ligler ve U19 ligleri dışındaki bütün gelişim ligleri ve Türkiye Finalleri iptal edildi. Bölgesel Amatör, Yerel Amatör ve U19 liglerinde müsabakalar seyircisiz oynanacak. Tribünlere kesinlikle seyirci alınmayacak.

İŞTE FEDERASYON´DAN YAPILAN AÇIKLAMA

“1. Bölgesel Amatör Lig müsabakaları statüde belirtilen haliyle oynanmaya devam edilecektir. Bu müsabakalar seyircisiz olarak oynanacak olup, tribünlere kesinlikle seyirci alınmayacaktır. Her iki takımın en fazla 15 yönetici ile 18´e yazılmayan 5 yedek futbolcusu tribünlere alınacaktır.

2. İllerimizde büyükler kategorisinde yerel olarak oynanan Süper Amatör, 1. ve 2. Amatör ligler ile U19 1. ve U19 2. Amatör ligler oynanmaya devam edecek olup bu müsabakalar seyircisiz oynanacaktır. Bu müsabakalara kaç yönetici gireceği Futbol İl Temsilcilikleri tarafından belirlenecektir.

3. U17, U16, U15, U14, U13, U12 ve U11 kategorilerinde altyapı liglerinin tamamında yerel müsabakalar oynanmayacaktır.

4. U19, U17, U16, U15 ve U14 kategorilerinde Türkiye Şampiyonaları bu sezon yapılmayacaktır. Deplasmanlı olarak oynanacak olan U14 ve U13 Altyapı Gelişim ligleri bu sezon oynanmayacaktır.

Oynanmaya devam edecek olan Bölgesel Amatör Lig ve Yerel Amatör Ligler´de koronavirüs ile ilgili olarak şu tedbirler uygulanacaktır:

1. Ev sahibi ve misafir takım futbolcu ve yöneticileri ile müsabaka hakemlerine el dezenfektanı uygulaması yapılacak ve müsabaka ondan sonra başlatılacaktır.

2. Saha içinde bulunan sağlıkçı, saha komiseri, federasyon temsilcileri, basın mensubu ve emniyet görevlilerine el dezenfektanı yapılacaktır.

3. Müsabaka öncesi takım soyunma odaları, hakem odası ve tuvaletlerin yüzeysel dezenfeksiyonu sağlanmalı ve hijyen kurallarına dikkat edilmelidir.

4. Müsabaka oynanacak olan saha ve statların seyirci girişi alanlarındaki kapalı yerlere ve tuvaletlere el dezenfektanı sağlanmalıdır.

Dezenfekte işlemi yapılacak kapalı alanlarla ilgili olarak Sağlık İl Müdürlüklerinden, Belediyelerden, Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden yardım alınabilir. El dezenfektanı temini konusunda kulüplerimiz öncelikle sorumludur. ASKF´lerimiz de her türlü desteği verecektir.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA