YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Atletizme Yoğun İlgi

Atletizme Yoğun İlgi
Bu haber 23 Kasım 2018 - 19:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İlimizde yoğun katılımla “Atletizm gençler ve yıldızlar okullar arası kros il biriciliği” yarışları yapıldı. Yarışlar sonucunda dereceye giren okullara kupa sporculara ise madalya takdim edildi.

Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Sivas Atletizm İl Temsilciliği tarafından ilimizde  “Gençler A-B ve Yıldızlar kız-erkek okullar arası kros il biriciliği” yarışmaları büyük bir heyecanla yapıldı.

Geçtiğimiz gün fuar alanı atletizm stadyumu kros parkurunda 2018 – 2019 eğitim öğretim yılı okul spor faaliyetleri programı dahilinde yapılan “Gençler A-B ve Yıldızlar kız-erkek okullar arası kros il birinciliği ve il seçmesi” yarışmalarına çok sayıda sporcu katıldı.

Yapılan yarışmalarda yıldız kızlar 2 kilometre, yıldız erkekler 3 kilometre, genç kızlar A ve B 3 kilometre, genç erkekler A ve B ise 5 kilometre koştular.

Heyecan dolu yapılan yarışmalarda dereceye giren okullar ve sporcular da belli oldu. Derece yapan okullara yarışlar sonrası ödül töreni düzenlendi. Derece yapan okullara kupa, sporculara ise madalya takdim edildi.

DERECE YAPANLAR

GRUPLARA GİDECEK

Atletizm yarışmalarında derece yapan okullar gruplarda ilimizi temsil edecek. Derece yapan ilk 3 ekip 22 Aralık´ta gruplarda yarışacak. Adana, Ankara, Elazığ, Kocaeli, Muğla ve Tokat´ın bulunduğu grup merkezlerinde Sivas´ın katılacağı grup ise henüz netleşmedi. Gruplardan derece ile çıkanlar ise 15 Ocak´ta Antalya´da finallere katılacak.

İŞTE DERECE YAPANLAR

Yıldız Kızlar

1. Süleyman Demirel Ortaokulu

2. Seyrantepe İMKB

3. Sivas Şeyh Halil Ortaokulu

4. Şarkışla Şehit Tuncer Çeliker YBO

Yıldız Erkekler

1. Süleyman Demirel Ortaokulu

2. Şarkışla Şehit Tuncer Çeliker YBO

3. Ziya Gökalp Ortaokulu

4. Sivas Şeyh Halil Ortaokulu

Genç Kadınlar A

1. Ahmet Ayık Spor Lisesi

2. Sivas Fen Lisesi

Genç Kadınlar B

1. Ahmet Ayık Spor Lisesi

2. Ahmet Ayık Spor Lisesi

Genç Erkekler A

1. Ahmet Ayık Spor Lisesi

2. Şarkışla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

3. Sivas AYÇ

4. Sivas Fen Lisesi

Genç Erkekler B

1. Ahmet Ayık Spor Lisesi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA