YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Ayhan: “Yüzmede Başarılı Olacağız

Ayhan: “Yüzmede Başarılı Olacağız
Bu haber 06 Ocak 2020 - 5:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

4 Eylül Spor Kompleksi içerisine inşa edilen tam olimpik yüzme havuzu çalışmalarında sona gelindi.

Bu kapsamda Vali Salih Ayhan, Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, şube müdürleri ve müteahhit firma yetkilileri açılış öncesi havuza incelemede bulundu.

Çalışmalar hakkında müteahhit firma yetkililerinden bilgiler alan Vali Ayhan, eksikliklerin biran önce giderilmesi gerektiğini ifade ederek, işçilere de çalışmalarında kolaylıklar diledi.

1 AY İÇERİSİNDE AÇILACAK

Edinilen bilgiye göre Tam Olimpik Yüzme Havuzunun Ocak sonu veya Şubat başında faaliyete geçeceği öğrenildi. Açılışa Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu´nun davet edileceği de öğrenilirken, havuzun 1 ay içerisinde hizmet vermeye başlayacağı alınan bilgiler arasında.

“TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

İnceleme sonrası açıklamada bulunan Vali Salih Ayhan, havuzun önemli bir tesis olduğunu söyleyerek başarılara vesile olması temennisinde bulundu. Ayhan: “Çok önemsediğimiz bir spor kompleksi daha nihai aşamaya geldi. Tam Olimpik Yüzme Havuzu ile Sivas, yüzmede de başarılı sporcular çıkaracaktır. En kısa zamanda ulusal bir yüzme müsabakasına sahne olması dileğiyle. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve tüm Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerine teşekkür ediyoruz” dedi.

OLİMPİK HAVUZ NEDİR?

Olimpik olimpiyatlarla ilgili, olimpiyat standartlarında anlamındadır. Ölçüleri (uzunluk ve derinlikleri) Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA: Federation Internationale de Natation) Standartları ile belirlenen yarışma ve antrenman havuzlarına verilen addır. Olimpik havuz, kısa kulvar ve uzun kulvar (yarı olimpik ve tam olimpik) olmak üzere ikiye ayrılır. Açık ve kapalı olarak ta inşa edilebilmektedir. Diğer yüzme havuzu türlerine ek olarak; atlama platformları, işaret bayrakları ve seperatör gibi çeşitli aksesuarlar kullanılarak, ulusal ya da uluslararası müsabakalara uygun tesisler haline getirilebilmektedir.İÜ

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA