YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Aynı Senaryo

Aynı Senaryo
Bu haber 21 Ekim 2019 - 8:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Büyük umutlarla gittiğimiz İstanbul da yine hak ettiğimiz puanları alamadan döndük.Tabi İstanbul takımlarından puan almak öyle kolay değil,sonuçta onlar çok büyük Kulüpler.Bunlar Türk futbolunun lokomotifi diyebileceğimiz önemli ve köklü takımlar.Bu sebeplerden ötürü İstanbul takımlarından puan almak için sadece çalışmak yetmiyor. Sahada mücadele eden futbolcuların yaptığı istekli ve gayretli çalışmalar her zaman iyi sonuçlar almamız için yeterli olmuyor. Dünyanın bir çok yerinde bu tarz çalışmalar yeterli olurken ülkemizde neden yeterli olmuyor? Çünkü ülkemizde bazı maçların senaryoları farklı yazılıyor. O yüzden diyebilirim.

Süper lige çıktığımız 15 yıl öncesinden bugüne kadar İstanbul da Galatasaray takımı ile oynadığımız hemen hemen tüm maçlarda aynı senaryoları biz görmekten bıktık,birileri aynı senaryoyu oynamaktan bıkmadılar.Senaryo ve başrol oyuncuları hiç değişmezken bazen figüranlar değişebiliyor. Bu senaryonun birde izleyicileri bulunuyor,onlarda bu senaryoyu devamlı yemeye devam ediyorlar.En üzücü yanı da bu zaten.

Lige verilen milli maç arasından sonra haftanın ilk maçını kazanıp lider olabilmenin hesaplarını tüm yigidolar hafta boyunca yapmıştı.Sivas tan bakınca güzel gözükse de bu fikir ülkemiz futbol arenasında o kadar güzel bir düşünce olmadığı gerçeğini de unutmayalım. Bunu bir kez daha net biçimde görmüş olduk.Hayal kurarken bile sınırları aşmamak gerekiyor.Sivasspor taraftarları hatta tüm Anadolu takım taraftarları bırakın başarılı olmayı başarıyı hayal bile etmeleri imkansız.Bizlere öğretilen slogan ligde kalalım yeter.İşte en büyük başarı bu.

Deplasmanda maça çıkıyorsunuz iyi oynarken bir gol yiyorsunuz ardından bir penaltı ve 2-0’lık bir sonuçla ilk yarı bitiyor.İkinci yarıya iyi başlıyorsunuz maçın hakemi hemen devreye giriyor,belki sıkıntı çıkar 2-0’a rağmen diye oyuncumuza kırmızı kart gösteriyor.Türk hakemlerinin ne kadar futbol sezgisi olduğunu da takdir etmek gerekir.Maçın sonunda skora bakınca hakem ne kadar haklı imiş diyor insanlar.Şayet maçı Sivasspor 11 futbolcu ile tamamlasa nasıl bir sonuç ortaya çıkardı acaba diye düşünüyor insan.

İlimizde bu hafta boyunca hep hakem konuşmaktan bıktık. Yaşlısı genci herkes soruyor hakeme ne ceza verilir.Ne cezası kardeşim hakemin yaptıkları unutulur aynı hakem haftaya daha prestijli bir maça verilir olay biter.Bu senaryolar hep böyle olmuyor mu?

Bu hafta oynadığımız futbola değinecek olursam maçta süre alan tüm futbolcuları yürekten kutluyorum. Ama iki konuya da dikkat  çekmek istiyorum.Bu sezon gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Mert hakanın deplasman maçlarında daha verimli olması ve de şahsi oyunun yerine takım oyununa katkı sağlaması gerektiğini düşünüyorum.Bir de bu maçta yediğimiz 3 golde defansımızın sağ tarafında yaptığımız hatalardan kaynaklandığını hatırlatmak isterim.Son haftalar da gösterdiği başarısından dolayı da Uğur ÇİFTÇİ’yi ayrıca kutlamak isterim.

Gerçekleşmesi güçte olsa en büyük temennim odur ki;Senaryonun odak noktasında ADALET olmalı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA