YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri
Abdullah Yiğit
Abdullah Yiğit

Başınıza Sivasspor kadar taş düşsün!

Başınıza Sivasspor kadar taş düşsün!
Bu haber 01 Ekim 2019 - 5:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Temel iyice yaşlanmış, yaş doksan beş olmuş. Bir gün Azrail çıkagelmiş. Temel, ‘ Ne yapsam da paçayı yırsam’ diye düşünmeye başlamış. ‘Hah buldum. Çocuk taklidi yapayım, beni tanımasın demiş’ Azrail iyice yaklaşınca başlamış ağlamaya; ”Ingaa! Ingaa!..” Azrail Temel’in kulağına eğilmiş ve şöyle demiş;- “Atta! Atta!..”
Anlaşılan Sivasspor,kiminle ve nerede oynarsa oynasın bu hakemlerden kurtuluşu yok!
Şöyle geriye dönüp bakıyorum,DG Sivasspor ligde 6 maç oynamış ve bu 6 maçta en az 4 puan hakemlerin anlaşılmaz karar ve tutumlarıyla uçup gitmiş! 6 haftada en az 4 puanın hakemler yüzünden buharlaşması çok ciddi ve ürkütücü bir durum. Daha oynanacak 28 maç var. Eğer bu ortalamayla gidilirse demekki hakemler bu sezon Sivasspor’un yaklaşık 23 puanına mani olacak!
Daha geçen hafta Trabzon maçını yöneten hakeminin yaptıklarını unutmamışken ve duyulan öfke bitmemişken,hemen ardından Alanyaspor maçını yöneten Halil Umut Meler çıktı. Öyle maç yönettiki,bırakın biz Sivaslı’ları Sivaslı olmayan spor yazarları ve hakem hocaları adeta isyan ettiler.
Yılların gazetecisi Fehmi Özgüler abi,sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında Sivasspor’un galibiyetinin hakem Halil Umut Meler tarafından engellendiğini belirtip isyan etti. TRT’de yorumculuk yapan eski hakem Bünyamin Gezer,adeta kendini kaybedip hakem için “lan”kelimesi kullanacak kadar tepki gösterdi. Bir başka eski hakem Erman Toroğlu yerden yere vurup,Sivasspor’un 2 puanının hakem tarafından gasp edildiğini söyledi.
Peki Sivas’la hiçbir alakası olmayan insanlar bu kadar sitem,bu kadar isyan ediyorsa,kalbi Sivasspor için atanlar ne yapsın?
Pazartesi akşamı kongre müzesi bahcesinde toplanan Yiğidogençlik ve Çılgınlar58 taraftar grubu ortak basın açıklaması yaparak hakemleri protesto ettiler.
Her şeyden önce duyarlılık gösteren ve oraya gelen yiğidoları tebrik ediyorum. Ancak,şu soruyuda sormadan geçemeyeceğim!
“Acaba,Sivasspor aleyhine yaşanan hakem hatalarının yarısını Trabzonspor yaşasaydı ve böyle bir protesto organizesi olsaydı,kaç kişi gelirdi?
Sivasspor taraftarının hakem protestosuna mı kaç kişi geldi? 50,bilemedin 60..fazlası yoktu ne yazıkki!
İşte biz buyuz! Bununda fazlası yok ne yazıkki..
Cumartesi günü maçtan sonra çarşıda pazarda karşılaştığım ve hakemlere isyan edenlerin sayısı emin olun,kongre müzesi bahçesine gelenlerden kat kat fazlaydı.
Niye böyleyiz biz? Ferdi olarak konuşuruz,tepki gösteririz,ama hadi toplu yapalımda ses getirsin ve bir işe yarasın denildiği zaman kimse olmaz!
Onun içinde biz “ınga ınga” dedikçe MHK’de “atta atta” diyecektir..

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA