YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Bin Öğrenci Kayak Eğitimi Alacak

Bin Öğrenci Kayak Eğitimi Alacak
Bu haber 20 Ocak 2020 - 6:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen “2023´e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi” kapsamında “Kışlar Daha Güzel” sloganı ile uygulanan “Kayak Sporunda Olimpik Sporcu Yetiştirme Projesi” devam ediyor.

Proje kapsamında il merkezi ve ilçelerden gelen öğrenciler Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezinde kayak eğitimlerine tecrübeli antrenörler nezdinde start verdi.

Bu yıl bin öğrencinin kayak eğitimi alacağı proje kapsamında Vali Salih Ayhan´ın talimatı ile önemli bir çalışma daha başlatıldı. Kayak eğitimi için servislerle Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezine getirilen ve 3 gün boyunca misafir edilen öğrenciler, gündüzleri kayak eğitimi alırken, akşamları ise sözünde durmak, vatan sevgisi, tarihe saygı, çalışkanlık, yardım severlik, edep gibi değerleri, görevli öğretmenlerinden öğreniyor.

Bu hafta Hafik ilçesinden gelen 50 ortaokul ve lise öğrencisi gündüzleri gerçekleşen kayak eğitiminin ardından akşamları “sözünde durmak” değerini işledi. Programa Milli Eğitim Şube Müdürü Hülya Bozbıyık da katıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA