YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Bin Öğrenci Kayak Eğitimi Aldı

Bin Öğrenci Kayak Eğitimi Aldı
Bu haber 16 Mart 2020 - 6:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi´nde “Kışlar Daha Güzel” projesi kapsamında öğrencilere kayak eğitimi veriliyor. Bu yıl bin öğrencinin kayak eğitimi alacağı proje kapsamında Gölova´dan kayak eğitimi için Yıldız Dağı´na getirilen ve üç gün boyunca misafir edilen öğrenciler, kayak eğitimi aldı.

Sivas Valiliğinin himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen “2023´e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi” kapsamında uygulanan ‘Kışlar Daha Güzel´ projesiyle ilçelerden gelen öğrenciler Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi´nde kayak ve değerler eğitimi almaya devam ediyor.

Proje kapsamında il merkezi ve ilçelerden gelen öğrenciler Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi´nde kayak eğitimlerini sürdürüyor. Bu yıl bin öğrencinin kayak eğitimi alacağı proje kapsamında Gölova ilçesinden kayak eğitimi için Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi´ne getirilen ve üç gün boyunca misafir edilen öğrenciler, gündüzleri kayak eğitimi alırken, akşamları ise vatan sevgisi, tarihe saygı, çalışkanlık, yardım severlik, gibi değerleri, görevli öğretmenlerinden öğreniyor.

700 ÖĞRENCİ KAYAK EĞİTİMİ ALDI

Şuana kadar 14 ilçeden toplam 700 öğrencinin tabi tutulduğu eğitimlere, Gemerek ve Doğanşar ilçelerinden gelecek öğrencilerle birlikte sezon sona erecek.

“AMACIMIZ KAYAK KÜLTÜRÜ”

Vali Salih Ayhan, proje kapsamında Gölova´dan gelerek Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´nde profesyonel kayak eğitimi alan öğrencileri ziyaret etti. Vali Ayhan, kayak antrenörlerinden, öğrencilerin durumu hakkında bilgi alarak öğrencilerle de sohbet etti. Burada açıklamalarda bulunan Ayhan, temel hedeflerinin Yıldız Dağı´nda bu yıl tüm ilçeler dâhil bin nitelikli kayakçı eğitim projelerinin olduğunu söyledi. Ayhan “Bugün de Gölova ilçemizin öğrencilerinin eğitimlerini yerinde görmek için geldik. Gölova 14. ilçemiz, inşallah 2 ilçemiz kaldı onlarla beraber sezonu kapatmış olacağız. Yıldız Dağı Kayak Merkezinin temel hedeflerinden birisi eğitim. Özellikle kayak kültürünü oluşturmak. Tabandan okullardan çocuklarımızı bu şekilde Yıldız Dağı´nı sevimli, sempatik hale getirmek ve sosyal kültürel anlamda, sportif anlamda çocuklarımızı nitelikli hale getirmeyi sağlamak.” dedi.

“TÜRKİYE´NİN EN İYİ KAYAKÇILARI OLACAK”

“Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi” kapsamında çocukları sportif, sosyal, kültürel, sanatsal ve akademik anlamda her türlü ihtiyacı giderecek çalışmaları yoğun bir şekilde yaptıklarını belirten Vali Ayhan; “Yıldız Dağı çocuklarımızla güzel, onlarla anlam buluyor. Bu dağın belki de en güzel meyveleri bu çocuklar. Büyüdükleri zaman bu çocuklar hakikaten Türkiye´nin en iyi kayakçıları olacaklar, ülkemizin bayrağını ulusal ve uluslararası müsabakalarda dalgalandıracaklar. Ayrıca Olimpik Kayakçı Eğitim Projemizle inşallah 2-3 yıl sonra adından söz ettirecek. Bu, Türkiye´ye örnek bir proje. Çocuklarımızı her alanda sporun bütün branşlarında yetiştirmeye çalışıyoruz. Yetenekli öğrencileri tespit edip onları lisanslamaya çalışıyoruz. Dağı bütün çocuklarımıza sevimli, nitelikli hale getirmekle birlikte ve eğitimde çok farklı bir bakış getirmekle beraber akşamları değerler eğitimi veriyoruz. 3 gün boyunca çocuklarımız burada ilçelerimizden geliyorlar, yatılı kalıyorlar, akşamları da değerler eğitimi alıyorlar. İlerleyen aşamalarda bunun üstüne daha çok koyarak da hakikaten kayak sevgisini daha çok seveceklerine inanıyorum. İyi ki böyle tesislerimiz var, iyi ki çocuklarımız burada. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA