YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Çalımbay: “Biz Hepsine Varız”

Çalımbay: “Biz Hepsine Varız”
Bu haber 27 Mart 2020 - 8:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Demir Grup Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, önemli açıklamalarda bulundu. Çalımbay, Kulüpler Birliği Vakfı´nın telekonferans yoluyla düzenlediği toplantıda konuşulan söylemlerin takım olarak hepsini kabul ettiklerini ifade etti. Çalımbay; “Kalan maçımız az. Diğer söylenen Play-Off olabilir, başka bir şey de olabilir. Hepsine varız biz” dedi.

Süper Lig takımlarından Demir Grup Sivasspor´da teknik direktör Rıza Çalımbay, önemli açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli çalıştırıcı Çalımbay, Kulüpler Birliği Vakfı´nın telekonferans yoluyla düzenlediği toplantıda konuşulanlara ilişkin ve koronavirüs nedeniyle alınan tedbirlere ilişkin konuştu.

“ÇARŞAMBA VE PAZAR

GÜNLERİ OYNAYIP BİTİREBİLİRİZ”

Çalımbay, 8 tane maçlarının kaldığını hatırlatarak; “Allah´tan maçımız az. 8 tane maç oynayacağız. Onu biz çok kısa sürede de bitirebiliriz. Çarşamba ve Pazar günleri oynayarak bitirebiliriz. Benim kendime göre düşüncem var, en son olabilir. Bütün takımları bir şehirde toplayıp 18 takımın kalan 8 maçını Çarşamba ve Pazar günleri oynayıp bitirebiliriz. Bu en fazla 1 ayda belki de 3 haftada bitecek bir şey. Yapabiliriz yani, kalan maçımız az. Diğer söylenen Play-Off olabilir, başka bir şey de olabilir. Hepsine varız biz” dedi.

“BEN SİVAS´TAYIM”

Devlet büyüklerinin koronavirüse karşı çok iyi çalıştığını ifade eden Çalımbay; “Bizim iyi bir şekilde ayak uydurmamız gerekiyor. Gerçekten devlet büyüklerimiz çok iyi çalışıyorlar. İnsanlara çıkmayın derlerse çıkmayacaklar. Bu kadar vurdumduymazlık olmaması gerekiyor. Hele hele olgun kişilerin, yaşlı kişilerin örnek olması gerekiyor. Çıkmamaları gerekiyor, çok dikkat etmeleri gerekiyor. Bunun öyle şakaya gelir bir tarafı yok. Herkes görüyor. Ne olacak yani 1-2 hafta evinde kalsan? Ya da 1 ay evinde kalsan ne olacak, ne kaybedersin? Daha duyarlı olmamız gerekiyor. Bana göre çoğu kişi duyarlı ama duyarsız olanlarda var. Genele bakılınca gerçekten iyi bir uyum var. Ben şuan evimdeyim, çıkmıyorum, Sivas´tayım” diye konuştu.

“FUTBOLCULARLA KONUŞTUK”

Tecrübeli teknik adam, futbolculara izin verdiklerini söyleyerek; “Biz takıma izin verdik. Onlara izin vermeden öncede bir toplantı yaptık. Ben ve yönetim kurulumuz konuştu. Benim onlara söylediğim; ‘Kimsenin Sivas´tan ayrılmaması.´ Şehirler arası mecburen ailesini görmek için gitmek isteyenlere de kurallara uyması gerektiğini söyledik. Toplantıdan önce Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesinden tesislere doktorlar getirdik. Çok güzel şekilde de virüsten korunmayı anlattılar. Zaten tesisi dezenfekte ettirdik. Ondan sonrada arkadaşlarımıza izin verdik” ifadesini kullandı.

“BİREYSEL İDMAN YAPIYORLAR”

Futbolculara bireysel antrenman programı gönderdiklerini söyleyen Çalımbay, şöyle devam etti; “Biz arkadaşlarımıza bazı programlar gönderdik onları yapıyorlar. Ayrıca tesisimiz açık. Erkenden gelip kimse yokken, gruplar halinde değil, tek tek bireysel antrenman yapabileceklerini söyledik. Devam etmemiz için ortamın çok çok iyi olması gerekiyor. Onun için en konuşsak boş. Önce zaman çok önemli. Belki 14 günlük yada 2 haftalık sokağa çıkma yasağı uygulanabilir. Ondan sonra başlanabilir. Bizim verdiğimiz programlar bir nebze de olsa arkadaşları dirençli tutuyor ama yeterli değil. Onları hazırlamak için en az 10 gün lazım. Lig başlamadan 10 gün önce hazırlık dönemi gibi çalışmamız gerekiyor.”

“HERKES EFENDİ GİBİ EVDE OTURSUN”

Çalımbay son olarak ‘Evde Kalın´ çağrısı yaparak; “Evde kalalım, kesinlikle evde kalalım. Yeter ki her şey iyi olsun. Gerekirse devletimiz karar verirse sokağa çıkma yasağını çok büyük saygı ile karşılayalım. Çıkmayalım ne olacak? Böyle durumlarda iyice kenetlenmek gerekiyor. Ülke olarak kenetlenmemiz gerekiyor. İnsanlar çabalıyorlar biran önce bitsin, kurtulalım diye. Önce onlara saygı duymamız gerekiyor. Herkes efendi efendi gitsin evinde otursun. Birde su-sabun başka bir şey yok. İstedikleri bu. Buna da saygı duyacağız. Onun için hiç kimse bir yere çıkmasın. Evinde otursun ve herkes birbirine yardımcı olsun” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA