YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Çetin: “Sivasspor’a hizmet edeceğiz”

Çetin: “Sivasspor’a hizmet edeceğiz”
Bu haber 02 Ağustos 2019 - 14:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor´da yardımcı antrenörlük görevi yapan Servet Çetin, bir spor kanalına önemli açıklamalarda bulundu.

Çetin, futbolculuk kariyerinde Sivasspor´a gelme sürecini, futbol hayatını ve Sivasspor´da yeniden çalışmaya başlaması ile ilgili konuştu.

“İYİ Kİ SİVASSPOR´A GİTMİŞİM”

Sivasspor´da futbol oynadığı dönemleri anlatan Çetin, Sivasspor´da çok mutlu olduğunu söyledi. Çetin; “O dönemlerde ben Fenerbahçe´ye dolar üzerinden imza attım. Fenerbahçe´de oynamadığım için Sivasspor´a gittim. Bu benim kendi tercihimdi. Oturup o paraların hepsini alabilirdim ama benim karakterimde yok. Ben oynamam lazım. Ben paramı hak etmem lazım. O düşüncede olduğum için gittim son sıradaki Sivasspor´a. Herkes bana tepki gösterdi. ‘Oğlum başka takım yok mu. Son sıradaki takıma gidiyorsun. Fenerbahçe´de oynadın sen´ diye. İyi ki de Sivasspor´a gitmişim. Orada çok mutlu oldum, çok büyük başarı elde ettik orada” dedi.

“SİVAS BEREKETLİ BİR ŞEHİR”

Sivas´ın birçok ilden farklı olduğunu belirten yardımcı antrenör Servet Çetin; “Ben Sivasspor´da o dönemlerde çok mutluyum. İşin açıkçası bu tür yerlerde futbol oynamak daha iyi. Futbolcu Anadolu takımlarında işine daha çok konsantre oluyor. Çünkü çok fazla yapabileceğiniz bir şey yok. İşinize odaklanıyorsunuz. Şehri temsil ediyorsunuz. Ufakta olsa sizi seviyorlar. Bir restoranda gidiyorsunuz para almıyorlar. İlgi alaka besliyor insanlar. Benim birçok arkadaşım var, kendileri söylüyorlar, o kadar takımda oynadım diyorlar hiç evim, arabam olmadı diyorlar. Sivasspor´a geldim evim, arabam oldu diyorlar. Gerçekten Sivas bereketli bir şehir. Ben gerçekten Sivasspor´a çok mutluydum” ifadesini kullandı.

“BONSERVİSİMİ ALIRSANIZ GELİRİM DEDİM”

Önceki dönemlerde Sivasspor´a transfer olma sürecine değinen Çetin, şunları söyledi; “Ben Sivasspor´a şöyle transfer oldum, beni aradılar Servet seni istiyoruz diye. Bende tabii ki dedim ki bir şartla gelirim başkanım dedim. Benim bonservisimi alırsanız gelirim dedim. Telefonu kapattım. Yarım saat sonra beni aradılar, tamam dediler, bonservisini aldık. Başkanım şu kadar para isterim dedim, telefonu kapattım. Yarım saat sonra yine aradılar tamam dediler. Kendi kendime dedim Sivaslılara gidiyoruz diye. Sivasspor´a gittim, gerçekten o kadar iyi insanlar var ki, yöneticiler çok neşeli insanlar.”

“BİR FAYDAM OLSUN İSTEDİM”

Efsane isim Çetin, Sivasspor´da oynadığı zamanlarda Galatasaray´dan teklif aldığını belirterek; “Sezonun bitmesine birkaç ay kala ben Galatasaray´a söz verdim. Ama o kadar iyi davrandılar ki, ben Galatasaray´lı yöneticilere dedim ki Sivasspor´a dediğim parayı öderseniz gelirim dedim. Sağ olsunlar onlarda ödediler. Öylece Galatasaray´a transfer oldum. Sivasspor´dan ayrılmadan önce de tek şartım vardı oda Sivasspor´a mutlaka bonservis ücreti kazandırmaktı çok şükür kazandırarak ayrıldım. Bana Sivaslılar iyi davranınca, bende bir iyilik yapmak istedim, bir faydam olsun istedim. Ufakta olsa bir şeyler katmaya çalıştım Sivas´a” dedi.

“SİVASSPOR´A HİZMET EDECEĞİZ”

Çetin, son olarak Sivasspor´da yeniden çalışmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek; “Şimdi Sivasspor´la yeniden çalışıyorum. Bu yüzden ayrıca mutluyum. Rıza hocam ile birlikte Sivas´a ve Sivasspor´a hizmet edeceğiz. Bu takım, bu şehir her şeyin en iyisini hak ediyor. Elimizden gelenin en iyisini yapıp Sivasspor´u yukarılara taşıyacağız. Eskiden futbolcuyken katkı sağlıyordum, şimdi de teknik heyette katkılar sağlayacağım” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA