YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

“Çocukları Basketbola Bekliyoruz”

“Çocukları Basketbola Bekliyoruz”
Bu haber 03 Temmuz 2019 - 14:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Basketbol İl Temsilciliği, öğrencilerin yaz tatilinde spor yapması için yaz okulu açtı. Geçtiğimiz günlerde başlayan basketbol yaz okulunun kayıtlarının devam ettiği öğrenilirken, basketbol il temsilcisi Akın Günaydın; “Yaz okulumuzda basketbol konusunda yetenekli genç ve çocuklarımızı tespit ederek Sivas basketboluna yeni yetenekler kazandırmayı hedefliyoruz. Tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi başlayan yaz spor çalışmalarımıza bekliyoruz” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Basketbol İl Temsilciliği tarafından organize edilen “Masa Tenisi yaz kursu” kayıtları devam ediyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait 4 Eylül Spor Salonunda tecrübeli antrenör Akın Günaydın ve Çağatay Kangal nezaretinde geçtiğimiz günlerde start alan basketbol yaz okulu kayıtlarının ücretsiz olduğu öğrenildi.

Yaz okulu müracaatın bizzat yapılacağı da öğrenilirken, basketbol yaz okulu kayıtları için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü´ne kayıtların yapılması istendi.

Kayıtlar ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenler www.sivas.gsb.gov.tr adresinden her türlü bilgiye ulaşabilecek.

“ÇOCUKLARI VE GENÇLERİ BEKLİYORUZ”

Yaz okulu çalışmaları ile ilgili açıklamada bulunan Basketbol İl Temsilcisi Akın Günaydın, tüm çocukları yaz okuluna beklediklerini ifade etti. Günaydın, şunları söyledi; “Çocuklarımıza yazın Basketbol öğrenme imkanı sunacağız. Geçen hafta yaz okullarımızın açılışını yaptık. Yaz okulumuzda basketbol konusunda yetenekli genç ve çocuklarımızı tespit ederek Sivas basketboluna yeni yetenekler kazandırmayı hedefliyoruz. Tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi başlayan yaz spor çalışmalarımıza bekliyoruz. Her şeyden önemlisi genç ve çocuklarımız bir amaç uğruna yaz tatilini dolu dolu, spor yaparak geçirecekler.”

“BASKETBOL VÜCUDA ESNEKLİK KATAR”

Basketbol´un beden sağlığına birçok faydası olduğunu ifade eden İl Temsilcisi Akın Günaydın; “Basketbol, iletişim becerilerini ve yardımlaşma güdüsünü artıran bir spordur. Takım sporlarının ruhunda olan grupla çalışma alışkanlığı, bencillik duygusu ile baş etmeyi öğretir. Bir yandan da liderlik becerileri gelişir ve çocukların kendine güveni artar. Basketbol oynamak kas ve kemikleri geliştirir. Sportif becerileri artırır, koordinasyon kabiliyetini yükseltir. Vücuda sürat, kuvvet ve esneklik kazandırır. Spor yapan her insan daha sağlıklı beslenir. Çalışma disiplini artar ve zararlı alışkanlıklardan uzak durur. Her antrenörün dediği gibi sporsuz hayat olmaz. Spor hayattır. Sporun hayatımızdaki yeri çok önemlidir” dedi.

“EN İDEAL YAŞ 9´DUR”

Basketbol´un küçük yaşta başlanılmasının büyük fayda sağlayacağını ifade eden Günaydın, şunları söyledi; “Basketbol, 9 yaşından itibaren tüm çocuklara önerilen bir spordur. Basketbola erken başlamak büyük fayda sağlayacaktır. Basketbol, çocuklara sosyalleşme ve paylaşma konusunda yarar sağlar. Dünyada milyonlarca insan tarafından oynanan ve izlenen basketbol, en popüler spor dallarından biridir. Ülkemizde de çok güzel takımlar var. Takım sporları içinde yer alan basketbola başlamak için en ideal yaş 9′dur. Çünkü bu yaş, sosyalleşme ve paylaşma ihtiyacının arttığı yaş olarak bilinmektedir. Bizim amacımız yetenekli çocukları keşfedip, basketbola kazandırmak. Neden Sivas´tan da başarılı sporcular çıkmasın?”

“KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Günaydın, son olarak yaz okulu kayıtlarının hızla devam ettiğini belirterek; “Basketbol yaz okulumuzda kayıtlarımız devam ediyor. Her sene göre daha da sayılar artıyor. Gençlerimiz ve çocuklarımız gelsinler, tecrübeli antrenörlerle beraber basketbol oynaması öğrensinler. En önemlisi yaz tatilini dolu dolu geçirsinler. Kitap okuyarak, spor yaparak geçirsinler. Kötü alışkanlıklardan uzak dursunlar. Kayıt yaptırmak isteyenleri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü´ne bekliyoruz” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA