YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

“Daha İyi İşler Çıkartacağız”

“Daha İyi İşler Çıkartacağız”
Bu haber 11 Ekim 2019 - 7:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Süper Lig takımlarından Demir Grup Sivasspor´da teknik direktörü Rıza Çalımbay, son haftalarda yakaladıkları çıkışı değerlendirdi.

Ulusal bir spor gazetesine açıklamada bulunan tecrübeli çalıştırıcı, sakat oyuncularında takıma dahil olduktan sonra daha iyi işler çıkartabileceklerini ifade etti.

“DEVRE ARASI TAKVİYE YAPACAĞIZ”

Devre arasında birkaç oyuncu almaları gerektiğini belirten Çalımbay; “Daha öncede söyledim; biz yeni bir takımız. Halen eksiklerimiz ve sıkıntılarımız var. Takımın birbirine olan uyumu her geçen gün artıyor. Saha dışındaki bu uyumumuz haliyle sonuçlara da yansıyor. Daha tam kapasitede değiliz. Hatta insanların dışarıdan ‘en iyisi´ dediği oyuncularımızın bile potansiyeline ulaştığını söyleyemem. Milli ara bu nedenle iyi gelecektir bize. Ardından yine aynı paralelde devam etmeye çalışacağız ve devre arasında yapacağımız birkaç takviye ile daha da iyi işler çıkartabiliriz” dedi.

“GURUR VERİCİ AMA…”

Ligde ikinci sırada olmanın büyük önem arzu ettiğini ifade eden Çalımbay, bu başarıdan dolayı futbolcularına teşekkür etti. Çalımbay, şunları söyledi; “Ligde ikinci sırada olmak ve milli araya böyle girmek önemli. Birçok önemli rakibimizi geride bırakmış durumdayız. Gurur verici ama bunu sürdürmezsek bir anlamı olmaz. Bir istikrar yakalamalıyız ki bu zamana kadar topladığımız puanların bir kıymeti olsun. Yönetimimiz ve biz bunun için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.”

“FORMAYI ADALETLİ BİR

ŞEKİLDE DAĞITMAK GEREK

Futbolcuların takıma katkı sağlaması için çok çalıştığını vurgulayan teknik adam; “Yeni bir takım olmanın dezavantajları var ama kadro rekabetimizden de memnunum. Herkes katkı yapmak için çok iyi niyetli çalışıyor. Bize düşen de formayı adaletli bir şekilde dağıtmak. Örneğin geçen dönemlerde Erdoğan ve Mert Hakan yeteri kadar şans bulamamış oyuncular. Ancak şu an takımın en iyileri arasındalar. Onlar için en iyi transferlerimiz diyebilirim.” diye konuştu.

“TARAFTAR BAMBAŞKA”

Çalımbay, son olarak taraftar desteğinin öneminden bahsederek; “Yine daha önceki mesajlarımda taraftar desteği için hep bir parantez açtım. Çünkü onların vereceği desteğin büyük maçlarla sınırlı kalmamasını istiyorum. Bunu başardığımız anda her şey bambaşka oluyor. Bana sorarsanız taraftar 12. değil, 1. adamdır. Onlar inanırsa, bize beklediğimiz desteği verirse sahadaki futbolcuların inancı da bir kat daha artar. Umarım bu birliktelik de artarak sezon sonuna kadar devam eder” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA