YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

“Elbette önce sağlık ama futbolu da çok özledik “

“Elbette önce sağlık ama futbolu da çok özledik “
Bu haber 12 Nisan 2020 - 11:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Covid-19 nedeniyle liglerin ertelenmesinin ardından evde çalışmalara devam ettiklerini dile getiren Sivasspor’un başarılı Kaptanı Ziya Erdal ligi ve çalışmalarını değerlendirdi.

Erdal, Yiğido Haber’e yaptığı açıklamasında ” Hiç kuşkusuz önce insan sağlığı, sağlıksız bir yapı olması mümkün değil, Şu anki süreç çok kötü, liglerin bitmesine 8 hafta kalmıştı. Gerçekten çok zor bir durum. Ne zaman ligin başlayacağı belli değil, başlamasıyla birlikte bu insanların bir araya hemen gelmesi mümkün değil, Lige yeni başlıyormuş gibi olacağız. Lig oynansa da son 8 haftada birçok futbolcunun kendisini verebileceğini, çok iyi bir performans gösterebileceğini i düşünmüyorum. Sonuçta biz futbolcular da birer insanız. Son 8 hafta fizik, kondisyon seviyesi olarak belli bir seviyeye gelmiştik. Onu tekrar kazanmak için çok çaba sarf etmek,çok uğraşmak gerekir. Futbolun ne zaman ve nerede oynanacağı belli olduğu zaman dediğim gibi futbolcuların performansı ne derecede olacak. başarı nasıl sağlanacak bilemiyorum, bence futbol oynanır ama bu saatten sonra sadece tamamlanmak için oynanır.” dedi

Sivasspor’un başarılı kaptanı Ziya Erdal, Teknik Direktör rıza Çalımbay ve teknik ekibin verdiği antrenman programına uyduklarını, zaman zaman video konferanslarla arkadaşları ve Teknik Direktör Rıza Çalımbay ile sohbet ettiklerini.ayrıca günlük olarak yaptıkları antrenmanları görüntülü olarak teknik heyete gönderdiklerini de dile getirdi ve herkese sürecin önemini bir kez daha dile getirerek “Evde Kal ” çağrısı yaptı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA