YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Elbette Rıza Hoca!

Elbette Rıza Hoca!
Bu haber 13 Haziran 2019 - 11:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas sporumuzda ikinci Rıza Çalımbay dönemi başladı.Öncelikle 6 yıl aradan sonra Rıza hocanın tekrar takımın başına getirilmesini başarı olarak görüyorum.Hele hele de geçen sezon yaşadığımız sıkıntıların ardından daha da anlamlı olduğunu söyleyebilirim.

Geçen sezon demişken isterseniz biraz geriye gidelim. Tamer hocayla sezona başlarken yigidolar da mutluluk ve umut hakimdi,çünkü Tamer hoca Göztepe de önemli işlere imza atmıştı.Sivasspor da yeni nesil,genç ve dinamik bir hocayla anlaşmanın mutluluğu yaşanıyordu.Maçlar başlayınca durum beklen gibi olmadı.Başlangıçta kadro yapılanması,çalışmalar ve istatistikler mükemmel iken maalesef sonuçlar hüsran oldu.Robinho başta olmak üzere bazı futbolcuların şahsi gayretleri neticesinde bir kaç maçı kazanabildik.Tamer hocanın bir türlü düzeltemediği en büyük sıkıntı futbolcuların ferdi hataları ve de oyuncu değişiklilerinde ki çelişki durumlar oldu.Sonuç olarak futbol verilerinin olumlu olmasına rağmen saha sonuçları olumsuz olunca tamer hocayla ayrılık kaçınılmaz oldu.

Yeni hoca arayışları başlarken önümüzde oynayacağımız önemli Beşiktaş maçının hazırlıklar da bir yandan devam ediyor.Sivasspor bünyesinde Çalışan Hakan hoca ve hayrettin hoca bu önemli maça takımı hazırladı.

İstanbul deplasmanında alınan başarılı sonuç neticesinde yönetim hakan hocaya şans vererek yoluna devam etti.Hakan hoca ilk haftalar aldığı başarılı sonuçlarla adından kısa sürede bahsettirdi. Genç hoca daha sonra bence tecrübesizlik ve disiplinsizlik neticesinde bir çok maçta önemli puanlar kaybetti.Şahsen ben Hakan hocanın sezon sonunu Sivasspor da göremeyeceğini düşünenlerdendim. Sivasspor yönetiminin desteği ile zorda olsa sezonu tamamladı.

Sonuç olarak Sezonu bir genç hocayla başlayıp diğer bir genç ve deneyimsiz hocayla tamamladık. Sezonu bitirdiğimiz nokta tabi ki hiçte beklenen bir nokta değildi.Bu sezon Yigidolar son haftaya kadar stres dolu maçlar izlemeye devam ettiler.

Sadece bizim maçlarımı diyeceksiniz,hayır bir çok maçı izlemek ve de sonuç beklemek zorunda kalarak sezonu tamamladık.

Bu sezon gelince tabi ki Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz hiç vakit kaybetmeden teknik sorumlu olarak Rıza hocaya yöneldiler.Bence de doğru yaptılar.

Neden Rıza hoca diyenler olabilir,ona saygı duyarım.Ama neden Rıza hocaya ise bence şöyle cevap vermelim.

Öncelikle takımın iskelet kadrosunun büyük ölçüde bozulmuş durumda olması ve de yeni takım oluşumunda teknik adamlar içersinde başarılı sayabileceğimiz isimlerden birinin Rıza hoca olması, bizim için önemli bir olgudur.

Diğer bir önemli konuda flaş transferler,hem takıma katkı sağlayacak hem de ülkemiz futbolunda adından söz ettirecek isimlerin takıma kazandırılması,bu konuda da Rıza  hoca hepimizin üzerinde ittifak edeceği bir isim diye düşünüyorum.Çünkü daha önce takıma kazandırdığı isimlere şahit olduk.

Bu iki etken de aynı isim üzerinde birleşiyorsa istediğimiz takımı oluşturmuş olacağız diye düşünüyorum. Peki bize düşen ne derseniz sadece  ve sadece Sivassporumuz’a sahip çıkıp ve de destek olmak diyorum.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA