YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri
Abdullah Yiğit
Abdullah Yiğit

Ey! Ruh Geri Dön

Ey! Ruh Geri Dön
Bu haber 19 Haziran 2019 - 8:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

EYY!RUH GERİ DÖN
Bu yazıyı kaleme aldığım saatlerde Demirgrup Sivasspor’la yollarını ayıran futbolcu sayısı kaleci Tolgahan Acar’ında gitmesiyle 9’a ulaştı. Sanıyorum bir veya iki isim daha takımdan ayrıldıktan sonra kalanlar tamamen netleşir. Buda demek oluyorki, Sivasspor 2019-2020 sezonuna en az 10 yeni isimle başlayacak.

Neredeyse “sil baştan” kurulacak olan Sivasspor için bu durum kimilerine göre risktir. Evet yeni kurulan takımlarda her zaman riskte vardır,başarıda..
Beni en çok rahatlatan Rıza Çalımbay’ın sezon başı Sivasspor’un başına getirilmesi ve takımın kurulması için yetki verilmesi. Rıza hoca’nın oynattığı futbol,yaptığı,yada yapamadığı açıklamalar eleştirilebilir ama eleştirilmeyecek bir özelliği var, oda sezon başında takım kurması. Rıza hoca zaten Sivasspor’la resmen anlaştıktan sonra “uzun zamandır takip ettiğimiz futbolcular var,onları renklerimize katıp,güçlü bir takımla lige başlamak istiyoruz” demişti.
Yiğidoların beklentisi de bu yönde. Hatta “2008 ruhunu” isteyen-bekleyen taraftarın sayısı da fazla..

O yıllarda Sivasspor’u başarılı yapıp şampiyonluğa oynatan en önemli etkenlerin başında “atanın” ve “tutanın” sağlam olmasıydı.
İki sezon üst üste süper ligde şampiyonluğa oynayan Sivasspor’un kalesinde Petkoviç,forvet hattında da Mehmet Yıldız,Balili ve Kamanan gibi o dönemin iyi isimleri vardı.
Bu nedenle,o dönem Sivasspor’la kendi sahasında berabere kalan İstanbul’un büyütülmüş takımları bile golsüz berabere kaldığında “Sivasspor gibi güçlü bir takımdan gol yemedik” diyerek teselli olduklarını daha dün gibi hatırlıyorum,

Geçtiğimiz sezon Sivasspor’un son haftalara kadar küme düşme tehlikesi yaşamasının en büyük nedeni atan ve tutanının istikrarsız grafikleri değilmliydi?

Sivasspor yönetimi ve teknik heyeti de bunun farkında olmalı ki ilk olarak işe kaleci alarak başladı.Fransa 2.liginde oynayan ve gösterdiği başarılı performansla bir çok Fransa Ligue 1 takımının da gündeminde olduğunu öğrendiğimiz kaleci Mamadou Samassa’yı renklerine kattı. Tabi Mamadou Sivasspor’un ilk kalecisimi,ikinci kalecisimi olur onu zaman gösterecek.

Özetle, sezon başında takımı Teknik direktör Rıza Çalımbay’a teslim edilmesi isabetli ve yerine bir karar. Dediğim gibi Rıza hocanın bir çok şeyi eleştirilebilir ama sezon başlamadan takım kurması asla!
Tabi Rıza hocanın elini güçlendiren,ona özellikle maddi konuda destek veren Sivasspor yönetimininde hakkını teslim etmek lazım.
Şu anda da tam bir “Fırtına öncesi sessizlik var”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA