YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Gelecek Daha Güzel Günlere Umutla Bakmak

Gelecek Daha Güzel Günlere Umutla Bakmak
Bu haber 11 Haziran 2019 - 18:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tüm Sivaslı yigidoların sevgilisi olan Sivassporumuz kuruluşu olan 1967 yılı itibariyle ilimizi başarıyla temsil etmeye başlamış ve de başarılarını artırarak devam ettirmekte.İlk kurulduğu yıllarda 2.ligde önemli işler yapmış ama çeşitli sıkıntılardan  şampiyonluk ipini bir türlü yakalayamamıştır.Uzun süre 2 ve 3 lig serüveninin  ardından dönemin Başkanı Osman SEÇİLMİŞ’in  çabalarıyla kurumsal yapıya kovuşturulmuş ve başarı basamakları  hızla çıkılmış.Değerli başkanımızı rahmetle yad ediyorum.Sivassporumuz da 2004 yılı itibariyle artık Başkanımız Mecnun OTYAKMAZ olmuştur.İlk sezonda  o uzun yıllar beklenen  şampiyonluk gelmiş ve süper ligde en genç başkan Mecnun başkan tüm Türkiye’nin gündemine oturmuştur.Sadece süper lige çıkış değil akabinde gelen önemli başarılar tüm yigidoların  göğsünü kabartmıştır.Özelikle Süper lig ve Avrupa kupaları  maceralarımızı  yakın tarih olduğu için hepimizin çok iyi hatırladığını düşünüyorum.Şu önemli noktaya vurgu yapmadan da geçmeyeyim son yıllardaki Sivasspor taraftarı Yigidolar 51 yıllık futbol tarihimizde  en şanslı olanlar.

50 yıl geride bırakıldı çok yöneticiler değişti,Futbolcular değişti,Bu sürede önemli işler yapıldı.Ama geride  kalan 50 yılımızda yapılamayan  çok önemli bir iş vardı.Sivasspor alt yapı çalışmaları.Tabi bazı çalışmalar hep yapıldı ama hep kısa vadeli.ilk kez  tam manasıyla profesyonel düşünce ile  ve bir proje kapsamında çalışmalar yapıldı.Öncelikle bu çalışmaya şapka çıkarmak ve de Sivasspor Başkan ve yöneticilerimizi yürekten kutlamak gerek.Ben canı yürekten kutluyorum.Özellikle geçen sezon alt yapı faaliyetlerine Sivasspor yönetimin 5 bin lira gibi bir bütçe ayırması işe ne kadar ciddi baktıklarının göstergesi.Geçtiğimiz sezon alt yapıda teknik ekip dizaynının ardından kategori olarak takımların güçlendirilmesi için bayağı çaba sarf edildi.Tabi alt yapı sabır isteyen uzun vadeli bir iş,sonuç almak için en az 5 yılı geride bırakmak gerekir. Ben sabırla ve umutla bekleyeceğim. Türkiye’de şu anda bir çok futbol kulübün ün borç batağında olduğu şu dönemde bizim yöneticilerimizin hem profesyonel hem de Amatör branşlarda başarılı çalışma yapıyor olmaları biz Sivaslılar için en büyük övünç kaynağı ne kadar övünsek azdır.

Sivasspor bununla yetinmedi bir hamle daha yaptı; Bakanımız İsmet Yılmaz, Valimiz  Davut Gül ile kulüp Başkanımız  Mecnun Otyakmaz arasında imzalanan protokol kapsamında; 16 derslikli okul, 200 yataklı pansiyon, çok amaçlı kapalı ve açık spor salonu,ve de bir çok spor tesisi.Buradan sayın bakanımız ve çok kıymetli valimize yaptıkları bu çalışmalardan dolayı ne kadar teşekkür etsek az olur.İyi ki varsınız.

Böylece gençleşen Sivassporumuz daha da genleşerek sadece Sivaslı değil çevremizde yer alan komşu illerimizde bulunan yetenekli  gençlerimizi de Türk futboluna kazandırmaya çalışacak. Yetişecek bu futbolcu ordusundan sadece Sivasspor değil tüm kulüpler faydalanabilecek. Gelecek daha güzel günlere gerçekten ben umut ve hevesle bakıyorum. Sizin de umutla bakmanızı tavsiye ediyorum.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA