YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

“Hedef Avrupa”

“Hedef Avrupa”
Bu haber 22 Kasım 2019 - 6:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Süper Lig´de 11 haftalık bölümde puan tablosunun en tepesinde yer alan Demir Grup Sivasspor´da Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, beIN SPORTS´a özel açıklamalarda bulundu.

Başarılı başkan Otyakmaz, kulübün transfer çalışmalarını, hedefleri, kulübün bütçesini, hakemlerin performansını ve Beşiktaş´ın Emre Kılınç ile ilgili transfer söylentilerine ilişkin konuştu.

“TEKNİK EKİP ÇOK İYİ”

Otyakmaz, takımın bu sezon göstermiş olduğu başarıda sezon başında yapılan çalışmaların çok büyük katkısının bulunduğunu kaydederek, “İstanbul´da ki bu ofiste bütün herkes tatilde iken; Rıza Çalımbay, yönetim kurulu arkadaşlarımızın bir kısmı ve teknik heyetle 3 ay bu ofisten çıkmadık. Çok iyi bir teknik heyetimiz var. Böyle bir ekip olunca bu sonuçlar ortaya çıkıyor” dedi.

“BÜYÜK KONUŞMAYI SEVMİYORUZ”

Sezon başında hedefi Avrupa olarak belirlediklerinin altını çizen Otyakmaz, “Çok büyük konuşmayı sevmiyoruz. Hedefimizi Avrupa olarak koymuştuk Rıza hoca ile birlikte. Rıza Çalımbay hocamızın bir standardı ve kalitesi var. Yıllardır yapmış olduğu iş ortada. Daha önce de 2,5 senelik bir birlikteliğimiz olmuştu. Rıza hocamız da uygun olunca başka hiçbir alternatif düşünmedik bile anlaşmaya vardık” ifadesini kullandı.

“KREDİ ALMADIK, FAİZE GİRMEDİK”

Kulübün mali bütçesi hakkında da bilgiler veren Otyakmaz, sözlerine şöyle devam etti; “10 liramız varsa en fazla 12 liralık bütçe hazırladık. En fazla camiamızla, yönetimimizle halledebileceğimiz kadar borçlandık. Yılladır böyle süre gelen bir sistemimiz olduğu için hiçbir zaman açılmadık, kredi almadık, faize girmedik. Bu bütçeler bir Anadolu kulübüne yetiyor. Bazı kulüpler geçmişten gelen borçlar ve gelirlerin büyük bir kısmının faize gittiği için bir türlü kendilerine gelemiyorlar. Ne mutlu ki biz baştan beri bu yolda yürüyoruz. Takımımızı zor bir duruma düşürmedik. Ekonomiden bahsettiğimiz zaman Erdal Sarılar´dan bahsetmesek olmaz. İşini çok iyi yapıyor. Önünü görmediğimiz bir maceraya takımımızı sürüklemiyoruz.”

“HAKEMLER BİZİ ÜZÜYOR”

Hakemlerin performansını yeterli bulmadığını kaydeden Otyakmaz, “Skora etki yapacak çok fazla hata yapıyorlar maalesef. Bu da bizi üzüyor. Maçların adil yönetilmesini istiyorum. Biz bu tür sorunları kamuoyunun önünde değil de TFF´de, MHK´de kendi içimizde halletmeye çalışıyoruz. Bunun daha doğru olduğunu düşünüyoruz. Hakemler büyük camiaların medya ve taraftar gücünden etkileniyorlar. İyi maç yönettiğini görmediğim hakemler var. Onların dışında hakemlerin aslında iyi olduğunu düşünüyorum ama çok fazla şeyden etkileniyorlar. 11 haftalık periyotta en az 20 maç sayabiliriz hatalı maç yönetimi. Bunların olması beni üzüyor” dedi.

“BEŞİKTAŞ EMRE´Yİ İSTEDİ”

Beşiktaş´ın sezon başında Emre Kılınç´ı istediğini ifade eden Otyakmaz; “Emre Kılınç´a iyi bir teklif gelirse değerlendiririz. Sezon başında Beşiktaş talip olmuştu kendisine ancak bizim istediğimiz rakamlara yaklaşmadıkları için transfer gerçekleşmedi. İyi ki de olmamış” ifadesini kullandı.

“MİLLİ TAKIM BAŞARILI OLACAK”

Otyakmaz, milli takımın başarısı ile ilgili yöneltilen soruya ise şu cevabı verdi; “Milli Takım´ın başarılı olacağını düşünüyorum. İyi futbolculara sahibiz, Lucescu´nun kurduğu genç takım o dönem faydalı olamadı ama Şenol Güneş gibi deneyimli bir hocayla, başarılı olacağımızı düşünüyorum. Hocamız hak ettiği yerde.”

“DAHA ÇOK TARAFTAR GELSİN”

Deneyimli başkan Otyakmaz, son olarak taraftara seslenerek; “Maçlara daha çok taraftarımızın gelmesini istiyorum. Maç 0-0 devam ederken stadyumda en ufak ses yok. Lokomotifin seyirci olması lazım. Bizim buna çok ihtiyacımız var. Çok şükür iyi gidiyoruz. Taraftar desteğiyle de daha iyi konuma gelmek için elimizden geleni yapacağız. Taraftarlar maça gelsinler. Stadyumu doldursunlar ve bizlere destek olsunlar” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA