YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Kurumlararası Futbol Turnuvası Başladı

Kurumlararası Futbol Turnuvası Başladı
Bu haber 04 Temmuz 2019 - 17:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CK Enerji Çamlıbel Elektrik´in ‘Askıda Ekmek Projesi´ni daha geniş kitlelere ulaştırmak için başlattığı Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuvası´nın Sivas ili grup maçları büyük bir heyecanla start aldı. Maçların başlangıç vuruşunu Tarım Kredi Kooperatifleri Sivas Bölge Birlik Müdürü İsmail Köse, TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Vekili Mehmet Başoğlu ile CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin birlikte yaptı.

CK Enerji Çamlıbel Elektrik´in Ağustos 2017´de başlattığı Askıda Ekmek Projesi´ni yeşil sahalara taşıyan Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuvası´nda başladı.

CK Enerji Çamlıbel Elektrik tarafından ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla ‘enerjimizi paylaşarak çoğaltalım´ sloganı ile gerçekleştirilen Askıda Ekmek Projesi kapsamında düzenlenen ve birçok özel ve kamu kurum çalışanlarının katılım gösterdiği turnuvanın Sivas ili grup maçları Tarım Kredi Kooperatifi Bölge Birlik Müdürü İsmail Köse, TÜDEMSAŞ Genel Müdürü V. Mehmet Başoğlu ile CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin´in birlikte yaptığı vuruş ile start aldı.

TEKİN´DEN CENTİLMENLİK VURGUSU

Grup maçlarının açılışında konuşma yapan CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin, maçların centilmenlik içerisinde geçeceğine inandığını söyleyerek; “Sivas, Tokat ve Yozgat´ta toplam 500 noktaya ulaşan Askıda Ekmek Projesi´nde bugüne kadar askıya konulan ekmek sayısı 900 bine yaklaştı. Daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmak için futbolun milyonları birleştiren gücünden de destek alma özelliği ile geçen yıl Askıda Ekmek Kurumlar Arası Futbol Turnuvası´nı başlattık. Kamu ve özel kurum çalışanlarının katıldığı turnuva ile projemiz daha geniş kitlelere ulaştı. Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz turnuva artık Sivas dışına taşarak, Yozgat ve Tokat´ta da düzenleniyor. Bugün burada yaptığımız başlama vuruşu ile takımlarımızın centilmenlik çerçevesinde karşılaşmalarını izleyeceğimiz inancındayız. Amacımız Askıda Ekmek Projemizi çok daha geniş kitlelere ulaştırabilmek. Destek veren herkese şimdiden sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

TURNUVAYA BİN 580 SPORCU KATILIYOR

Kurumların büyük katılım gösterdiği Askıda Ekmek Kurumlar Arası Futbol Turnuvası´nda Sivas´tan 36, Tokat´tan 22, Yozgat´ta 21 adet olmak üzere toplam 79 takım karşı karşıya gelecek. Üç ilden bin 580 amatör sporcunun katıldığı turnuvada 178 müsabaka yapılacak. Sivas´ta günde 4 maç yapılırken, Tokat ve Yozgat´ta takımlar her gün 2´şer karşılaşmada mücadele edecek.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA