YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Muhteşem Açılış

Muhteşem Açılış
Bu haber 01 Temmuz 2019 - 10:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “2023 Gençlik ve Spor Vizyonu Açıklaması” ve “İl Spor Merkezleri´nin” açılış programı gerçekleştirildi.

Her yaz okulların tatil olmasıyla birlikte öğrencilere, deneyimli antrenörler nezaretinde spor yapma imkanı sağlayan “İl Spor Merkezleri” açılışına ve “2023 Gençlik ve Spor Vizyonu Açıklamasına” Vali Salih Ayhan, AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, diğer il protokolü, Gençlikspor Şube Müdürleri, kurum çalışanları, antrenörler ve sporcular katıldı.

4 Eylül Spor Salonu´nda gerçekleştirilen açılış töreni, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı.

TUNÇ: “ÇALIŞMALAR 2 AY SÜRECEK”

Programın açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, 30 Ağustos´a kadar yaz okulu çalışmalarını sürdüreceklerini ifade ederek; “81 yıl önce kurulan Spor Teşkilatımız, 81 yıldır ülkemizin sporuna hizmet etmeye devam ediyor. İlimizde bu anlamda üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirebilmek için, sporu tabana yaymak adına spor organizasyonlarını yapmaya devam ediyoruz. Şuanda tüm ilçelerimiz dahil il spor merkezlerini açmış bulunuyoruz. Binlerce sporumuza belirlenen dallarda spor faaliyetleri ile iç içe olmaları için gayret sarf edeceğiz. 30 Ağustos´a kadar yaz spor okullarımız belirlenen spor merkezlerinde devam edecek. Gerek bizim tesislerimizde, gerek kamu kurum ve kuruşların tesislerinde gerekse spor kulüplerinin tesislerinde 2 ay boyunca gençlerimizi sporla iç içe yapmaya gayret edeceğiz. 81 yıl önce kurulan Spor Teşkilatımız o günden bugüne hiç hız kesmeden faaliyetlerini icra ediyor” dedi.

BİRÇOK PROJE AÇIKLADI

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün projesi olan “2023 Gençlik ve Spor Vizyonu” hakkında bilgiler veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç; “Yeni teşkilat yapımız 3 bölümden oluşuyor. Spor hizmetleri, yurt hizmetleri ve gençlik hizmetleri şeklinde. Spor hizmetlerindeki sloganımız “Sporla büyüyen sağlıklı nesiller.” Spor sunumunda; sporcu eğitim ve kamp merkezi yapacağız. Sporcu fabrikası yapacağız. Amatör evini yapacağız, spor kulüplerinin ihtiyaçlarını karşılar şeklide dizayn edeceğiz. Karşıyaka geleneksel spor tesislerini kavuşturacağız. İlk defa spor müzesini gerçekleştireceğiz. Yüzme havuzumuz da çalışmalar sürüyor. Yıldız dağımız 4 mevsimde spor yapılabilecek hale getirilecek. Futbol sahası olmayan ilçemiz kalmayacak. Okçuluk tesisini Sivas ile buluşturacağız. 4 Eylül Spor Salonu ve Karşıyaka Spor Salonu yenileyeceğiz. Atletizm pistimizi, yoğun yokuş kayak merkezini ve izcilik kamp merkezini de yenileyeceğiz. Tenis kortlarını kapatarak hizmete sunacağız. Bunlardaki hedefimiz başarılı sporcular yetiştirmek. Kulüp ve lisanslı sporcu sayısını artırmak istiyoruz. Sivas´ı olimpiyat hazırlama şehrine dönüştüreceğiz” ifadesini kullandı.

EKİNCİ: “SPORUN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Daha sonra konuşan AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise, sporun hayattaki öneminin büyük olduğunu vurgulayarak; “Burada öğrencilerimizin heyecanından sesinden coşkusundan tatili özlediklerini, bir an önce sporla buluşmak istediklerini anlıyoruz. Bu programda emeği geçen başta Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ve ekibine teşekkür ediyorum. Sporun her zaman yanında olan Valimize teşekkür ediyorum. Hükümet olarak her zaman sporun, sporcunun yanında olduğumuzu belirtiyor inşallah sizlere daha güzel spor alanları kurmak için çalışacağımızı belirtiyor tatilinizin iyi geçmesini diliyorum. Organizasyonda emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

BİLGİN: “YAZ OKULUMUZ HAYIRLI OLSUN”

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, öğrencilere yaz okulunda başarılar dileyerek şunları söyledi; “Sevgili gençler bu program sizin. Yoğun bir eğitim öğretim dönemini başarıyla atlattınız. İnşallah yaz okullarında hem yorgunluğunuzu atacaksınız hem de yeni öğretim yılına daha dinç hazırlanacaksınız. Sivas´ta güzel gelişmeler oluyor. Çok çeşitli spor etkinlik alanlarını, millet kıraathanesinin gençlik merkezinin olduğu bir Millet Bahçesinin yapımına başlandı. Mahallemize, şehrimize değer katacak bir proje olarak hayata geçecek. İçerisinde bulunduğumuz bu 4 Eylül Spor Salonu spor camiasından gelen yoğun talepler üzerine Sayın Valimizle de görüştük, bakanlığa ilettik. Muhafaza edilecek. Eksiklikleri tamamlanacak ve spor camiasına hizmet etmeye devam edecek.  Valiliğimizle koordineli bir şekilde her mahallemize gençlik merkezi, hanımlar kültür merkezi kuracağız. Amacımız mahallelerde yaşayan gençlerimizin, çocuklarımızın, hanımlarımızın kendi mahallesinde rahatça eğitim alabileceği, spor yapabileceği alanlar oluşturabilmek. Bizim derdimiz, mücadelemiz Sivas´ı her alanda daha iyi bir noktaya getirebilmek ve herkesin mutlu olduğu bir Sivas oluşturmak. Yaz okulumuzun hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

AYHAN: “SİVAS SPOR ALANINDA İYİ NOKTAYA GELDİ”

Daha sonra konuşan Vali Salih Ayhan da, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü´ne çalışmalarından dolayı teşekkür ederek; “Erdoğan bey ve ekibi çok yoğun bir çalışma yaptı. İl Müdürlüğü yoğun bir hazırlık yaptı. Kendi hedeflerini kısa, orta, uzun vadede Sivas´ta gençlik ve spor alanında yapılan çalışmaları bugün sizlerle paylaşmak istedi. Aslında 4-5 aylık bir çalışmanın ürünü. Çocuklarımızın kendilerini görebileceği çok güzel çalışmalar var. Sivas Gençlik ve Spor alanında hükümetimiz ve devletimizin yapmış olduğu çalışmalarla hakikaten çok iyi bir noktaya geldi. Biz de bundan sonra bir zihniyet dönüşümü yaşatarak bu spor salonlarının bu tesislerimizin içini hep beraber dolduracağız. 65 bin öğrenci 15 branşta akredite oldu ve çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bu bir felsefemiz olacak. Her bir çocuğumuzun mutlaka bir spor dalıyla bütünleşmesini sağlayacağız. Bunu başaracağız. Sivas bu konuda örnek olacak. Biz buna inanıyoruz” dedi.

“TÜM ÇOCUKLARIMIZA ULAŞACAĞIZ”

Sivas´ın spor anlamında daha iyi bir noktaya geleceğinin müjdesini veren Vali Salih Ayhan; “29 merkezimizle on birlerce öğrencimize yazı iyi değerlendirmeleri için hazırlıklar yaptık. Tüm çocuklarımıza ulaşmaya çalıştık. Sporu bir yaşam felsefesi yapmak istiyoruz. Zamanın dikte ettiği enstrümanları yok etmeye çalışıyoruz. Tablet, telefon, televizyondan uzak bunların esiri olmayan donanımlı çocuklar istiyoruz. Biz buna hazırız. Kurslarımızı hazırladık, tesislerimiz var. Bizim isteğimiz de velilerimiz çocuklarının elinden tutsun bizlere teslim etsinler. Eskiden bu tür imkanlar çok yoktu. Sivas´ta 50´den fazla spor salonu, spor tesisleri, kapalı spor salonları, açık spor tesisleri mevcuttur. Eksiklerimiz var mı? Elbette. Ama sizler buraları anlamlandırarak biz de daha çok ihtiyaç olduğunu hissederek gayret göstereceğiz. Bakın bu spor salonu yıkılmak üzereydi. Ama çok yoğun talep gelince TOKİ´ye girişimde bulunarak yıkılmamasını, buranın emektar olduğunu söyledik. Sağ olsun yıkmadılar. İnşallah güzel bir şekilde onarımını da yaparak aktif bir şekilde kullanacağız. Yani sizin talebiniz sizin isteğiniz makul oldu, karşılıksız kalmadı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmalar fiziki anlamda Sivas´ı çok iyi bir noktaya getirecek. Kısa zamanda bunların hepsini başaracağız. Sivas´ı fiziki anlamda çok iyi bir noktaya getireceğiz. Tüm çocuklarımıza ulaşacağız. Okullarımız spor merkezleri olacak. İyi bir altyapımız, iyi bir heyecanımız var. Ben Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze ve personeline teşekkür ediyorum. Programımız hayırlı olsun, başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Konuşmaların ardından Sivaslı başarılı sporcular Vali Salih Ayhan, AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş tarafından ödüllendirildi. İl protokolü çeşitli şampiyonalarda derece yapmış sporculara altın hediyeler takdim ederek, derecelerinden dolayı tebrik etti. Program halk oyunları gösterileri, wushu, kick boks ve karate gösterilerinin ardından sona erdi.

YAZ OKULU AÇILAN BRANŞLAR

Açılışı yapılan “İl Spor Merkezleri”, 21 branşta alanlarında uzman antrenörler tarafından hizmet verecek. Bu branşlar ise şu şekilde; Atletizm, Basketbol, Boks, Bisiklet, Badminton, Cimnastik, Eskrim, Güreş, Hentbol, Karate, Kayak, Kick Boks, Masa Tenisi, Muay-Thai, Taekwon-Do, Judo, Voleybol, Tenis, Wushu, Okçuluk.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA