YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

“Olimpiyata Odaklandım”

“Olimpiyata Odaklandım”
Bu haber 06 Şubat 2020 - 9:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu Sivaslı milli güreşçimiz Taha Akgül, sol omzundan geçirdiği sakatlığın ardından konuştu. Akgül: “Tam anlamıyla sakatlığıma odaklandım ve olimpiyata odaklandım. 2020 Tokyo Olimpiyatları´na gidebildiğim en iyi performansla gitmeye çalışacağım ve olimpiyatlarda elimden gelenin fazlasını yapmaya zorlayacağım” dedi.

Sivaslı milli güreşçimiz Taha Akgül, geçirdiği sakatlığın ardından tedavi süreci ile ilgili açıklamada bulundu.

İstanbul´da 28 Aralık 2019´da Yaşar Doğu Güreş Turnuvası ve Avrupa Şampiyonası hazırlıkları sırasında antrenmanda sakatlanan ve sol kol köprücük kemiğini tutan bağ dokusunda kopma belirlenen altın adam Akgül, yakında antrenmanlara başlayacağını söyledi.

“ANNEM ÇOK İYİ BAKIYOR”

Annesi Gülbahar Akgül´ün kendisine çok iyi baktığını söyleyen Taha, “Annem ve babam sağ olsun bana çok iyi bakıyor. Antrenman yapmadığım için aslında paça çorbası ağır geliyordu ama mecbur yemek zorundaydım. Biraz kendime iyi baktım. Özellikle önemli olan o 1 aylık süreci iyi bir şekilde tamamladım. Kontrollerim de iyi geçti. Fizik tedavi süreci de iyi bir şekilde gidiyor. Annem beni gözünden sakınıyor. Allah razı olsun ondan” dedi.

“AĞIR RAKİPLERLE GÜREŞİYORUM”

Sivaslı Taha Akgül, yakında rehabilitasyon çalışmalarına başlayacağını ifade ederek, “İnşallah yakında rehabilitasyon çalışmalarına başlayacağız. O süreçte de omzumu en iyi şekilde güçlendirip, antrenmanlara başlayacağım. Çünkü ben rakiplerin altına giren, orada mücadele eden bir insanım. Ağır rakiplerle güreşiyorum. Tekrar omzumun olası bir travmada Allah göstermesin olimpiyatlara gidebilir. Bunu da omzum ne kadar güçlü olursa o kadar çabuk yenebileceğimi düşünüyorum. İnşallah 2020 Tokyo Olimpiyatları´na gidebildiğim en iyi performansla gitmeye çalışacağım ve olimpiyatlarda elimden gelenin fazlasını yapmaya zorlayacağım” ifadesini kullandı.

“TOPARLAYACAĞIM, İNANIYORUM”

Kendisine sakatlığı süresince birçok arayan ve dua edenin olduğunu vurgulayan Taha, toparlayacağına inandığını söyledi. Akgül; “İnşallah toparlayacağım. Özellikle sosyal medyadan sakatlığımı paylaşınca o kadar çok arayan, dua eden oldu ki, halen de öyle. Son zamanlarda sosyal medyadan artık kendimi geri çektim. Artık tam anlamıyla sakatlığıma odaklandım ve olimpiyata odaklandım. İlk defa 6 aylık bir dönemi müsabaka yapmadan geçireceğim. Olabildiğince çok çalışacağım. Gerekirse, günde 5 saat çalışıyorsam, 7-8 saatlere çıkaracağım. Yemeğimi, her şeyime buna göre ayarlayacağım. Toparlayacağım, ben o inançta bir insanım. Beni arayan, mesaj atan ve dua eden insanlara teşekkür ediyorum” dedi.

“SİVASSPOR´UN MAÇLARINI KAÇIRMIYORUM”

Son olarak Sivasspor´un her daim yanında olduğunu belirten Akgül; “Bu sene çok heyecanlıyız. Bu başarıda başta Rıza hocamız ve futbolcular olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çok büyük desteğimiz var, hiçbir maçımızı kaçırmıyorum. Özellikle şu tedavi sürecinde evde olduğum için hiçbir maçı, transfer haberini, yorumu kaçırmıyorum. Takımımızın yanındayız, güzel genç bir ekibimiz var. Kaybetseler de yüreği ile oynayan, son ana kadar mücadele eden bir ekip var. Bu sene belki o sene olabilir. Kadromuz kısıtlı ama sahaya çıkan herkes yüreğini ortaya koyuyor. Taraftar desteğini geri çekmesin. Bu takım desteklendikçe daha başarılı işler yapacaktır. Önümüzde zorlu maçlar var ancak bu zorlukları atlatacağımızdan eminim. Sivasspor´a ligde ve kupada başarılar diliyorum” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA