YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Otyakmaz ” VAR sorunu yaşıyoruz “

Otyakmaz ” VAR sorunu yaşıyoruz “
Bu haber 25 Nisan 2019 - 9:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Demir Grup Sivasspor  Başkanı  Mecnun  Otyakmaz öğrencilerin sorularını cevapladı

Doğa Koleji tarafından düzenlenen 4. Kariyer Günleri’nde öğrencilerle gelen  Demir Grup sivasspor Başkanı  Mecnun  Otyakmaz öğrencilerin sorularını cevapladı.

VAR uygulamasında sorunlar yaşıyoruz-

Otyakmaz, Video Yardımcı Hakem (VAR) sisteminin bu sezon ilk kez ligimizde kullanılmaya başlandığını ve son dönemde ise VAR’ın itibarının zedelendiğini belirterek, “Hakemlerimiz, özellikle ligin ikinci yarısında büyük takımların aleyhine gelişen penaltı pozisyonlarında VAR’a bakmamaya başladılar. Sadece ofsayt konularında biraz etkililer. Maalesef VAR uygulamasında sorunlar yaşıyoruz. Hollanda Ligi’nde VAR görüntüleri ekranda gösterilirken hakemlerin sesleri de yayınlanıyor. Biz de sesler devlet sırrı gibi saklanıyor. VAR sistemini uygun kullanamıyoruz, adaleti sağlayamıyoruz.Biraz da VAR sistemi çalışanlarını baskı altına almamak gerekiyor.” şeklinde konuştu.

-Kulüpler Birliği Anadolu Takımlarının Hakkını Savunmalı-

Otyakmaz, Anadolu kulüplerine haksızlıklar yapıldığını düşündüğünü belirterek, “Kulüpler Birliği, Anadolu kulüplerinin haklarını savunma amacıyla kurulmuştu ancak birlik zaman içerisinde bu vasfını kaybetti. Burada hep hakkı yenen ve mağdur olan Anadolu kulüpleri oldu.Kulüpler Birliği yeniden yapılanmaya gitmeli diye düşünüyoruz ve ilk kulüpler birliği toplantısında bunu gündeme getireceğiz. Yine haziran ayında yapılacak TFF seçimlerde adaydan Anadolu kulüplerine yapılan haksızlıklara son verilmesi için söz almalıyız.” dedi.

-Takımımızı Rahatlatacak Puanları Toplayacağız-

Ligimizde bir birine denk güçte takımların mücadele ettiğini belirten Otyakmaz, ilginç bir sezon yaşadığımızı söyledi. Otyakmaz, ligde geride kalan 5 haftada takımımızı rahatlatacak puanları toplayacağımıza inandığını belirtti.

Başkan Otyakmaz, Sivas kökenli oyuncuların hakim olduğu bir kadroyu kurmanın en büyük halinden biri olduğunu da sözlerine ekledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA