YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

“Play-Off Çok Konuşulmadı”

“Play-Off Çok Konuşulmadı”
Bu haber 26 Mart 2020 - 9:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Demir Grup Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüs salgını için tedbir aldıklarını belirten Otyakmaz, Kulüpler Birliği Vakfı´nın telekonferans yoluyla düzenlediği ve Süper Lig´deki bütün kulüp başkanlarının katıldığı toplantıda play-off sisteminin üzerinde durulmadığını söyledi.

Süper Lig takımlarından Demir Grup Sivasspor´da kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz, önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Otyakmaz, Kulüpler Birliği Vakfı´nın telekonferans yoluyla düzenlediği toplantıda konuşulanlara ilişkin ve takımın şampiyonluk yolundaki hedefine ilişkin konuştu.

Otyakmaz, “Sağlığımız için bütün ülkemize ‘Evde Kal´ çağrısı yapıyorum bende. ‘Evde Kalın Türkiye´ sözüyle açıklamasına başladı.

“BAKALIM SÜREÇ BİZE NE GÖSTERECEK”

Kulüpler Birliği Vakfı´nın telekonferans yoluyla düzenlediği toplantıda, liglerin 17, 18 ve 19 Nisan´da oynanmasını öngördüklerini belirterek; “Biz kulüpler olarak bir toplantı yaptık. Bu toplantı neticesinde yaklaşık 1 hafta izin yaptıktan sonra toplanma planı yaptık. Nisan´ın 17, 18 ve 19´unda ligin başlayabileceğini öngörerek böylelikle 1 haftalık bir izin süreci yaşadık. Bakalım süreç bize ne gösterecek. Bu virüsün yayılma hızı ne gösterecek ona göre tekrar toplanıp bir karar alabileceğimizi de öngörerek önümüzde bir takvim oluşması için bir karar aldık. Bu kararı da şimdilik uyguluyoruz” dedi.

“BÜTÜN KULÜBÜ DEZENFEKTE ETTİK”

Sivasspor tesislerinin tamamen dezenfekte edildiğini vurgulayan Başkan Otyakmaz; “Bir takım önlemler alıyoruz tabii ki. Kendi şehrimizde ve tesislerimizde. Bütün kulübümüzü dezenfekte ettik. Gerekli önlemleri aldığımızı düşünüyoruz. Futbolcu arkadaşlarımız evlerinde, fakat tesislerimize geliyorlar” ifadesini kullandı.

“PLAY-OFF TARTIŞMASI YAŞANMADI”

Kulüpler Birliği toplantısında Play-Off sisteminin pek üzerinde durulmadığını açıklayan Mecnun Otyakmaz, şunları söyledi; “Önümüzü görmemiz açısından 1 haftalık bir sürece ihtiyacımız vardı. Şimdi bu süreci yaşıyoruz. Daha sonrada liglerin başlayabileceği tarihi 17, 18 ve 19´u olarak öngördük ve şimdi bu süreç için beklemedeyiz. Tabii ki bu net bir karar değil. Bu daha sonra revize edebileceğimiz bir karardı. Play-Off tartışması yaşanmadı. Sadece bir takım alternatiflerin içinde başka ülkelerin almış olduğu bunlardan da bahsedildi. Bu Play-Off konusunun üzerinde pek durulmadı.”

“LİGİN TAMAMLANMASINI İSTİYORUZ”

Ligin tamamlanmasını istediklerini söyleyen Otyakmaz; “Ligin tamamlanmasını istiyoruz. Bakalım bu süreç bize neyi gösterecek. Ülkemizde çeşitli önlemler aldı, devletimiz gerçekten ciddi önlemler aldı. Her gün de yeni kararlar ekleniyor. Şimdi bu tahlil kitlerinin de gelmesiyle sanıyorum bu ivme biraz daha hızlanacak ve inşallah başımızdan bu belayı defedeceğiz. Şimdi bir şey söylemek, öngörmekte imkansız” dedi.

“HEYECANLI BİR SEZON GEÇİYORDU”

Otyakmaz son olarak, takımın şampiyonluk yolunda güzel bir hava yakaladığını ancak bu havayı askıya aldıklarının altını çizerek; “Bizim için iyi ve heyecanlı bir sezon geçiyordu. Yerli oyuncularımız özellikle göstermiş olduğu performansla ilk yarıyı da lider bitirmiştik. Fakat ikinci yarı bir takım sakatlıklar ve transferlerimizin biraz geç gelmiş olması, sezon başındaki zorlu periyotta bize puan kaybına sebebiyet vermişti. Tam düzeldi derken, bu virüs olayı ile karşılaştık. Aslında takımımıza güveniyorduk, bundan sonra seri için çokta heyecanlıydık fakat bu arayla birlikte heyecanımızı askıya almış durumdayız. Bizde herkes gibi gelişmeleri takip ediyor ve bekliyoruz” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA