YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Rıza Çalımbay: Çok erken başlıyoruz, beklenmeliydi

Rıza Çalımbay: Çok erken başlıyoruz, beklenmeliydi
Bu haber 07 Mayıs 2020 - 11:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İşte Çalımbay’ın açıklamaları;

Kararı geç açıkladılar. Daha önce net şekilde açıklanması gerekiyordu. Haziranda olması bence çok erken. Daha ileri bir zamanda olabilirdi. Şuan baktığımızda iyi bir gidişat var. Bunun içine futbolu katmak sıkıntı yaratabilir. Biz kesinlikle oynamak istiyoruz. Biz en iddialı takımlardan biriyiz. Fakat böyle bir ortamda oynanması yanlış. Ama futbolcular tedirgin, korkuyorlar. Ankaragücü’nde pozitif çıkmasından sonra iyice tedirgin oldular. Sadece kendini değil, ailesini de düşünüyor. Hele hele bir de deplasmanda olursa iş iyice büyüyor. Bunu daha iyi bir şekilde yapabilirlerdi. Biz halka dışarıya çıkmayın diyoruz, mesafeyi koruyun diyoruz. Futbolcular kampta, sahada, idmanda nasıl koruyacak. Biz antrenman yapıyoruz, bakıyorsunuz 5’e 5 mücadeleye giriyorlar. Engel olamıyorsunuz. Tehlikeli bir iş yapıyorsunuz. Bence biraz daha sabredebilirdik. Çok çok erken başlıyoruz bence.

Yurtdışında ve başka şehirde olan futbolcularımız var. Mesela Malatya’nın bir oyuncusu var adam İzlanda’da nasıl gelecek. Bizim bir oyuncumuz İspanya’da nasıl gelecek. TFF Başkanımız o zamana kadar takımlar hazırlanır diyor. Biz nasıl hazırlanacağız o zamana kadar. Biz nasıl hazırlık, idman yapacağız. Sonrasında biz maç yapacağız. Herkes evinde çıkmıyor, maskesini takıyor, mesafeyi koruyor ama biz apaçık futbol oynuyoruz. Futbolcularda korku çok olacaktır. Riskin hiç olmadığı yada çok çok az olduğunda oynanmalıydı. Bence riskli bir ortam olacak. Yapacak bir şey yok, oynayacağız bu durumda.

Tatsız, tuzsuz maçlar olacak bir kere. Adam öyle bir gol atacak ki defans yanına yaklaşamayacak. Barajlar nasıl olacak. Taç atışları var, elleriyle atacaklar. 2 dakika dur ben ellerimiz dezenfekte edip geleyim mi diyecek. Bizim asıl problemimiz oteller, otobüs, odalar, koridorlar. Çok riskli bir ortamda başlatıyorlar. Biz ligi oynayıp bitirmek istiyoruz ama böyle değil tabiki.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA