YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Rıza Çalımbay Spor Salonu Açıldı

Rıza Çalımbay Spor Salonu Açıldı
Bu haber 25 Ocak 2020 - 14:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Binali Yıldırım Kredi Yurtlar Kurumu yurt yerleşkesine yapılan Rıza Çalımbay Spor Salonu’nun açılışı gerçekleştirildi.

Sivas’ın yetiştirdiği önemli spor adamlarından biri olan teknik direktör Rıza Çalımbay’ın ismi Binali Yıldırım Kredi Yurtlar Kurumu yurt yerleşkesine yapılan spor salonuna verildi.

Rıza Çalımbay Spor Salonu’nun açılış programına; Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Mehmet Kul, Demir Grup Sivasspor başkanı Mecnun Otyakmaz ve yönetim kurulu üyeleri, teknik direktör Rıza Çalımbay, futbolcular, kurum müdürleri, Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filminin oyuncuları ve diğer ilgililer katıldı.

Törende konuşan Vali Salih Ayhan, Elazığ depreminde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başladı.

Sivas’ın vefalı bir şehir olduğunu söyleyen Vali Ayhan, “Sivas, vefası ve üretkenliği olan bir şehir. Sivas’a değer verenlere, değer üretenleri unutmamamız lazım. Bu milletin sevgisini kazanmış, Rıza Çalımbay isminin buraya verilmesinden dolayı çok mutluyum. İnşallah buradan daha birçok Rıza Çalımbay’lar çıkacak.” dedi.

Milletvekili Semiha Ekinci ise depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diledi.

Sivas’ın kendine hizmet edenleri unutmadığını belirten Ekinci, “Bu güzel salonun açılışı yapmak bizlere nasip oldu. Bu salondan milletine sevdalı gençler yetişecek. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin de Rıza Çalımbay’ın çalışkan ve mütevazi bir isim olduğunu belirterek, “Rıza Çalımbay bir değerdir. Bu kişileri hayattayken değerini bilmememiz lazım. Bu güzel salon Sivas’ımıza hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Mecnun Otyakmaz ise, ülkemizin bir daha deprem yaşamamasını diledi.

Sivas’ın öz evladı Rıza Çalımbay isminin salona çok yakıştığını belirten Otyakmaz, “Çok özel ve çok güzel bir karar verilmiş. Bu kararı alan herkese şükranlarımızı sunuyorum.” diye konuştu.

Daha sonra söz olan Rıza Çalımbay ise, Elazığ’da dün gece yaşanan depremin bir daha yaşanmamasını diledi.

Salona adına veren herkese teşekkür eden Çalımbay, “Doğduğum, büyüdüğüm yerde görev yapmak benim için çok kutsal bir şey. Büyük bir sorumluluk taşıyorum. Sadece Sivas’ın başarısını düşünüyoruz. Çok iyi şeyler yapmaya çalışıyoruz. Yönetimimiz yapması gereken her şeyi yapıyor. Futbolcu arkadaşlarım çok iyi oynuyorlar ve arkadaşlıklarını sahaya yansıtıyorlar. Onlarla gurur duyuyorum. Şehirden inanılmaz destek alıyoruz. Bu salonda yetişen herkes inşallah çok iyi yerlere gelirler.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA