YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Salih Ayhan Spor Sivas Yaz Okulu Açılışına Katıldı

Salih Ayhan Spor Sivas Yaz Okulu Açılışına Katıldı
Bu haber 09 Temmuz 2019 - 14:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan Şemsi Sivas-i İmam Hatip Orkaokulu’nda “Spor Sivas Yaz Okulu” açılışı programına katıldı.

Çocuklarla yakından ilgilenen ve onlarla birlikte spor yapan Vali Ayhan, yaz okullarının önemine vurgu yaptı. Vali Ayhan, ilimizdeki her çocuğun mutlaka bir spor branşı ile uğraşmasını istediklerini belirterek ilimizin fiziki spor altyapısının çok iyi olduğunu söyledi.

İlimizdeki spor salonlarının yaz döneminde boş kalmaması için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okullarla beraber güzel bir proje hazırladığını belirten Vali Salih Ayhan, “Şuan 7 bölgede 500 civarında çocuğumuz spor eğitim almaktadır. Sporun yanı sıra destekleme ve yetiştirme kursları, sanatsal etkinlikler ve zeka oyunlarına yönelik eğitim faaliyetleri de sürüyor. Her çocuğumuzun içerisinde keşfedilmeyi bekleyen bir cevher var. Bunları ortaya çıkarmak istiyoruz.” diye konuştu.

Bu tür kurslara velilerin desteğinin önemli olduğunu da belirten Vali Salih Ayhan, “Çocuklarımızı tabletten, televizyondan uzak tutarak, sanatsal, kültürel, sportif ve beceri alanında kendilerini geliştirebileceği dallara yönlendirmeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Programa, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç da katıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA