YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Sivas Belediyespor’un Başarısı Sivas’ın Başarısıdır

Sivas Belediyespor’un Başarısı Sivas’ın Başarısıdır
Bu haber 11 Temmuz 2019 - 11:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in katkıları ile Sivas Belediyespor Kulübü yararına gece düzenlendi.

Erzincan Karayolu 3. Km’de bulunan Weddin Palace’da düzenlenen geceye, Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, İl Gençlikspor müdürü Erdoğan Tunç, Sivas Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkanı zeki Ekici (A.S.F.K), Sivas Belediyespor Kulübü Başkanı Harun Budaklı ve yönetim kurulu üyeleri ile Sivaslı işadamları ve davetliler katıldı.

Programda bir konuşma yapan Sivas Belediyespor Kulübü Başkanı Harun Budaklı, sporun birçok dalında ilimizi başarı ile temsil eden Sivas Belediyespor’un, Sivasspor’dan sonra Sivas’ın ikinci bir markası olduğunu belirterek, belediyespora destek olmanın, bir bakıma Sivas’ın tanıtımına ve gelişmesine katkı sağlamak anlamına geldiğini söyledi.

Sivas Valisi Salih Ayhan’ın, spora ve sporcuya olan desteklerinden dolayı memnuniyetini belirten Başkan Budaklı, kendisinin bundan sonra da katkı ve desteklerinin süreceğine inandığını belirterek teşekkür etti.

Vali Salih Ayhan’ın, sezon içinde öğrencileri gruplar halinde Sivasspor maçlarına götürdüğünü, bunun taraftar yetişmesi açısında önemli olduğunu belirten Başkan Budaklı, bu tür bir planlamayı Sivas Belediyespor maçları için de arzu ettiklerini söyledi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, Sivas Belediyespor’un, Sivas’ta genç ve yetenekli sporcuların yetişmesi açısından bir fırsat olduğunu belirterek, bu kurumsal yapıya Sivaslıların hep birlikte destek olması gerektiğini söyledi.

Sivas Belediyespor Kulübünün, hem ilimizi hem de kulübü başarı ile temsil ettiğini belirten Başkan Bilgin, bunun devamının olması, Sivaslı yetenekli sporcuların bir üst liglere ve profesyonel kulüplere transfer edilmesi için Sivas Belediyespor’a sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Sivas Valisi Salih Ayhan ise, bir ilin tanıtımı ve gelişmesi bakımından spor kulüplerinin önemli bir görevi olduğunu belirterek, birçok ilin 3. Liglerde bile temsil edilemediğini söyledi.

Sivas Belediyespor’un Sivas için bir fırsat olduğunu belirten Vali Ayhan, belediyesporu her fırsatta takip ettiğini ve başarısı ile gururlandığını söyledi.

Sivas Belediyespor’un başarısı için hem şahsen hem de kurumsal olarak katkı sağlamaya bundan sonra da devam edeceğini ifade eden Vali Salih Ayhan, Sivaslıları Sivas Belediyespor Kulübüne destek olmaya, her fırsatta yanında olmaya davet etti.

Sivas Belediyespor yararına düzenlenen gece, yerel sanatçıların seslendirdiği türkülerle devam etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA