YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

SİVAS DEMİRSPOR’DA YENİ BAŞKAN: MEHMET BAŞOĞLU

SİVAS DEMİRSPOR’DA YENİ BAŞKAN: MEHMET BAŞOĞLU
Bu haber 17 Haziran 2019 - 14:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

SİVAS DEMİRSPOR KULÜBÜ OLAĞAN GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ.   DEMİRYOL – İŞ SENDİKASI TOPLANTI SALONUNDA YAPILAN GENEL KURULA TEK LİSTE İLE GİRİLDİ. SEÇİM SONUNDA TÜDEMSAŞ GENEL MÜDÜRÜ MEHMET BAŞOGLU SİVAS DEMİRSPOR KULÜBÜNÜN YENİ BAŞKANI OLDU.

Demiryolu-iş Sendikası toplantı salonunda gerçekleştirilen Sivas Demirspor Olağan Genel Kuruluna Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Erdoğan Tunç, Beton Traves Fabrikası Müdürü Ali Karabey, TCDD 4. Bölge Müdür yardımcısı Cemalettin Gültekin, DemirYol-İş Sendikası Sivas Şube Başkanı Murat Kütük,Futbol il Temsilcisi Hayrettin Yıldız, Amatör Spor Kulüplerinin temsilcileri ve Sivas Demirspor Kulübü üyeleri katıldı.

Genel Kurul Futbol İl temsilcisi Hayrettin Yıldız Başkanlığında divan kurulu oluşturulmasıyla başladı.

Sivas Demirspor Kulübünün Genel Kurulu Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kulüp Genel Sekreteri İbrahim Er ve Kulüp Müdürü Yaşar Kılıçkaya Faaliyet, Denetim raporları ile Tahmini Bütçeyi üyelere okudu. Divan Başkanı Hayrettin Yıldız okunan raporları üyelerin oylarına sunuldu.

Sivas Demirspor Kulübü Başkanı Kemal Uzman, Sivas Demirspor kulübünün 80 yıldır Sivas’ta spor camiasına bir çok branşta hizmet ettiğini Yöneticisiyle, Teknik heyetiyle ve Sporcusuyla Türk sporuna her zaman örnek olduğunu söyledi. Uzman,” 80 Yıllık şerefli bir maziye sahip olan kulübümüz, Türk Sporuna, Dünya ve Olimpiyat şampiyonları, Balkan ve Türkiye Şampiyonları yetiştirerek ülke sporuna önemli katkı sağlamıştır. Yeni görev alacak arkadaşlarımızla tıpkı geçmişte olduğu gibi hizmetlerini aynı şevkle sürdürecektir. ”dedi.

Demiryol-İş Sendikası Sivas Şube Başkanı Murat Kütük ise, Demirspor’un Sivas’ta ki sportif faaliyetlerde lokomotif görevi üstlendiğini ifade ederek Mavi-Lacivertli kulübün geçmişten günümüze tesisleşme anlamında büyük çabalar sarf ettiğini de sözlerine ekledi.

Gençlik Spor Hizmetleri İl Müdürü Erdoğan Tunç “Sivas Demirspor Kulübümüzsportif ve kurumsal yapısı, yönetim anlayışıyla adeta diğer kulüplerimize her zaman örnek olmuştur. Sivas’ta birçok gencin hayalinde geçmiş dönemde olduğu gibi benimde formasını giydiğim Demirspor kulübünün formasını giymek yatmaktadır.” dedi. Tunç konuşmasında ”,Spor’da tesisleşme anlamında tüm ülkemizde olduğu Sivas’ta da ciddi yatırımlar ve projeler yapıldığını ve bunun devam edeceğini söyledi.Tüdemsaş Genel Müdürü Mehmet Başoğlu ise şehir dışında olması sebebiyle Genel Kurula gönderdiği kutlama mesajında,”1940 yılında kuruluşu gerçekleştirilen Sivas Demirspor Kulübümüz şehrimizin Ekonomisi başta olmak üzere Kültür, Sanat ve Sporuna 80 yıldır katkı sağlamış ve halen katkı sunmaya devam etmektedir. Göre alacak alan arkadaşlarımızı kutluyorum. ”dedi.

Mehmet Başoğlu Başkanlığında oluşturulan ve divana sunulan Yeni Yönetim Kurulu listesi üyelerin oyları ile kabul edildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA