YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

“Sivas, Türkiye’nin Kalbi”

“Sivas, Türkiye’nin Kalbi”
Bu haber 22 Kasım 2018 - 14:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kamu, kurum ve kuruluşlarının gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi almak amacıyla kurum ziyaretlerini sürdüren Sivas Valisi   Salih Ayhan, son olarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde İl Müdürü Salim Kılıç’tan brifing aldı.

Sunum eşliğinde bilgi veren İl Müdürü Kılıç, gençlerin spor yapabilmelerine olanak sağlamak amacıyla il genelinde çok sayıda spor tesisi yapıldığını, tesislerin hem farklı spor dallarında faaliyet gösterdiğini hem de sporcu yetiştirilmesinde önemli bir işlevi yerine getirdiğini söyledi.

Vali Salih Ayhan ise Devletimizin gençliğe ve spora ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de çok önemli kaynak ayırdığını, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca ilimize kazandırılan olağanüstü tesislerin de bunun en somut göstergesi olduğunu belirtti.

Tesislere içeriği zengin bir nitelik kazandırmak istediklerini kaydeden Ayhan, “Tesisleri, çocuklarımız ve gençlerimizle şenlendireceğiz. Sivas, Türkiye’nin kalbi ve bu kalpten bu ülkenin bayrağını göndere çektirecek, İstiklal Marşı’nı söyletecek gençler yetiştireceğiz. Bundan sonraki rotamız; alan hâkimiyeti olan, sahada güçlü olan bir müdürlük olmak. Yeni bir teşkilatlanma içindeler. Sivas’ta bir geçmiş ve derinlik var. Sivasspor, bizim göz bebeğimiz. Sivas Belediyesporumuz var ve peşinden Şarkışla Belediyespor geliyor. Futbolda olduğu gibi her branşta etkili olduğumuz takdirde, gençlerimizin ve toplumumuzun ufkunu daha da açık ve dinamik hale getirebileceğiz. İlimizin sporcu yetiştirmede lokomotif olacağına inancım tamdır. Çünkü Sivas’ın çocuklarında ve gençlerinde bu ruh var. İlerleyen dönemde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz projeleri ve başarılarıyla adından söz ettirecek.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA