YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri
Abdullah Yiğit
Abdullah Yiğit

Sivasspor 3 puan değil,çok puan aldı!

Sivasspor 3 puan değil,çok puan aldı!
Bu haber 26 Eylül 2019 - 5:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sezon bittiğinde insanların unutamadığı,yada ayrı bir anlam yüklediği mutlaka bir veya iki tane maç olur. Bu maçları öne çıkaran,maçın önemi ve atmosferi,hakeme rağmen maçı kazanma veya da 90. dakikada atılan golle kazanılan maçlar olur. İşte Sivasspor pazartesi akşamı 4 Eylül stadında Trabzonspor’la oynadığı ve 2-1 kazandığı maçta “unutulmazlar” arasına girecek maçlardan birisini oynadı.

Sivasspor Başkanı “Maç satan namusunu satar” diyecek kadar kendinden emin açıklama yapmasına ve her şey ortada ayen,beyan olmasına rağmen,Sivasspor’u kirli işlere bulaştırmaya çalışan Trabzonspor’u yenmek,her Sivaslı’ya olduğu gibi banada büyük bir keyif verdi.

Nasıl vermesin ki? Maça neredeyse 1-0 geride başlanmış,toplar direklerden geri dönüyor,hakem Yaşar Kemal Uğurlu çirkinleştikçe çirkinleşiyor,derken Trabzon maçın bitimine 10 dakika kala “VAR” destekli penaltı kazanıyor ve “ilahi Adalet” tecelli edip,penaltı gol olmuyor.Sonrasında Sivasspor uzatmalarda,beklide gol beklenecek en son adam olan Uğur Çifçi ile gol buluyor,maçta 2-1 Sivasspor’un üstünlüğüyle sona ererken,insanların hafızalarına “unutulmaz maç” olarak kazınıyor!

Ligde kimi yenersen yen tabiî ki 3 puan alırsın,ama Fenerbahçe,Galatasaray ve Beşiktaş’ı yenmenin anlamı ve tadı nasıl farklı oluyorsa Trabzon maçını kazanmakta Yiğidolara aynı duyguları yaşattı.

Hayır hayır,bu takımların büyük takım olması filandan ayrı keyif alma. Aslında ben bu takımlardan bahsederken asla ve asla “büyük takım” diye hitap etmem ama konunun anlaşılması açısından “büyük” diye yazdım. Gerçekte bunlar büyük değil “Büyütülmüş takımlardır” . Bunlar medyanın gazıyla,MHK’nin organizesiyle maça çıkarlar,tıpkı Yaşar Kemal Uğurlu gibi tetikçiler devreye girer!

Kazanılan maçtan sonra hakemin bu kadar eleştirilmesi garip gelebilir ama,gerçektende bu hakemin yaptıkları neredeyse maçın önüne geçti. Rıza hocanın dediği gibi,Fernando’ya iki defa çok açık ve üstelikte rakip kaleye tehlikeli olabilecek yerde faul verme,sonra o top dönüp aleyhine penaltı olsun! Üstelik Sivassporlu futbolcuya yapılan faul öyle “göremedim” yada “bana göre faul değil” denecek cinsten değildi. Hadi Fernando’ya yapılan darbeyi görmedin de,formasının çekilme sonucu “sünmesini”demi görmedin be adam!

“Televizyonda maç izlerken,takımlara yapılan haksızlığı gördüm ve hakem olmaya karar verdim” diyerek hakemliğe nasıl başladığını anlatan Yaşar Kemal Uğurlu’nun şu ana kadar Sivasspor’un yönettiği hiçbir maçında dürüst ve adil yönettiğine şahit olmadık.

Örnek mi? Fazla geriye gitmeye gerek yok. 2017-2018 sezonunda İstanbul’da oynanan Fenerbahçe maçında Sivasspor 2-1 geride olduğu maçta atak üstüne atak geliştirip beraberliği yakalamaya çalışırken bu hakem(!) ortaya çıktı. Bifouma rakibinden topu faulsüz şekilde aldı ve Fener kalesinde tehlikeli olacakken,hakem faul verdi. Bifouma buna isyan etti,peşpeşe gördüğü sarı kartla oyun dışı kalarak,Fenerbahçe’yi rahatlattı ve maçın kazanılmasında başrol oynadı.

Geçen sezonda Trabzon’da oynanan maçta Sivasspor aleyhine çok kolay ve tartışılacak penaltı vererekte Trabzonspor’un önünü açmıştı. İşte bunun için diyorum ki,Sivasspor Trabzon’u yenerek sadece 3 puan almadı,daha fazlasını aldı…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA