YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri
Abdullah Yiğit
Abdullah Yiğit

Sivasspor Taraftarı 3 Liraya Maç İzleyecek

Sivasspor Taraftarı 3 Liraya Maç İzleyecek
Bu haber 02 Temmuz 2019 - 11:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

SİVASSPOR TARAFTARI 3 LİRAYA MAÇ İZLEYECEK!

Sivasspor’un yeni sezonda piyasaya çıkaracağı kombine bilet fiyatları belli oldu. Geçen sezon ve önceki sezonlarda ligin en ucuz kombinesini satan Sivasspor yeni sezonda da bu özelliğini korudu ve taraftarlara yapabileceğinin en güzelini yaptı.Hemde öyle böyle değil! Süper ligdeki bir çok kulübün kombine fiyatlarına baktığımızda,yiğidolar kombinelerini “Bedavadan biraz pahalıya” alacaklar. Gelin isterseniz,Sivasspor’un kombine fiyatıyla bazı kulüplerin fiyatlarına şöyle bir bakalım.

Sivasspor’un lig ve kupa maçlarında geçerli olmak üzere kombine biletleri 75 ile 400 lira arası. Bu rakam Konyaspor’da 100 ile 850 lira arası,süper lige yeni çıkan Denizlispor’da localar 100 bin lira,Vip ve Özel Vip tribün fiyatları daha sonra açıklanacağı belirtildi ve diğer tribün fiyatlarının da 350 ile 2 bin 500 lira arasında satılıyor.

Trabzonspor kombineleri 350 -6 bin lira arası,Galatasaray’da 1350 lira ile 6 bin 750 lira arası,Beşiktaş’ta bin 450 ile 5 bin 250 lira ve Fenerbahçe’de ise bin 400 lira ile 11 bin 650 lira arasında satılıyor.

Ha bu arada küçük bir hatırlatma, 100-850 lira arası satışa sunulan Konyaspor kombinelerinden ilk 45 dakikada 4 bin 326 adet satıldığı duyuruldu. Yeni 4 eylül stadında Osman Seçilmiş Kale Arkası alt ve üst tribün kombinesi alanların kupa maçları dahil,maç başına ödeyeceği rakam sadece 4 lira 400 kuruş! Buna oynanacak kupa maçlarını da ilave edersek 3 küsur liraya kadar düşüyor.Her şey ortada…Diğer kulüplerle ve özelliklede “Büyütülmüş takımlarla” aradaki fiyat farkını siz hesaplayın!

Sivasspor yönetimi, bu bilet fiyatlarını açıklama birlikte,Sivaslı’ların maça gelmemeleri için “mazeret” üretilmesini tamamen yok etmiştir! Yani,Sivasspor’la uzaktan-yakından ilgisi olan birisi maça gelemezse,bilet fiyatlarını öne süremeyecek,sürerse de gerçektende komik duruma düşecek ve inandırıcı olmayacak,benden hatırlatması…

Sivasspor süper lige çıktı çıkalı,ligin en ucuz biletini-kombinesini satıyor ama ne yazıkki,bu durum hiçbir zaman tribünlere yansımadı. 27 bin 500 kişilik 4 Eylül stadında bir-iki maç dışında ne yazıkki 15 bini bulamadık. Şöyle bir düşünüyorum da,süper ligde mücadele eden Sivasspor’un maçlarına gelmemek için ne gibi mazeret olabilir?

Stat mı uzak ve ulaşımımı zor? Stadın fiziki yapısı çok kötü,rahat mı edilemiyor? Bilet fiyatlarımı pahalı? Ya da,maç günleri Sivas’ta Sivasspor maçlarından daha önemli bir sosyal etkinlik mi oluyor?

Başka nasıl bir mazeret olabilir,hadi siz söyleyin!

Zaman zaman,hayret ve ibretle dinlediğim mazeretler oluyor. Bunların başında “maça gelin gelin diyorsunuz, ama stada girerken su birikintileri vardı,ayakkabımın ucu çamur oldu!.

Yanımda oturan çok bağırıyor rahat maç izleyemiyoruz” diyerek sözde mazeret gösteriliyor. Kimse çamura yatmasın bunlardan mazeret olmaz!

Hatta şunu da söyleyim, başka şehirlerdeki futbolseverler duysa vallahi çok güler bize!

Neticede,kombine bilet fiyatlarıyla birlikte daha sezon başlamadan yönetim 1-0 öne geçti,dilerim lig başlayınca da Sivaslılar skoru eşitler!..

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA