YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Sivas’ta Atletizm Rüzgarı Esti

Sivas’ta Atletizm Rüzgarı Esti
Bu haber 12 Mart 2020 - 6:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İlimizde 120 sporcunun katılımı ile yapılan “Atletizm Geliştirme Projesi” yarışları sona erdi. Yarışlar sonunda ödül töreninde sporcular asker selamı vererek şehitlerimize saygı duruşunda bulundu.

Türkiye Atletizm Federasyonunun 2020 yılı faaliyet programında yer alan “Atletizm Geliştirme Projesi” yarışları büyük bir heyecanla yapıldı.

4 Eylül Spor Kompleksi Atletizm Stadyumu ve Kros Parkurunda yapılan yarışmalara ilimizdeki çeşitli okullardan yaklaşık 120 sporcu katılım sağladı. Heyecan dolu yarışlar 4 kategoride yapılırken, sporcular parkurları tamamlamak için kıyasıya mücadele etti.

Yapılan yarışmalar sonunda dereceye giren sporculardan Sivas karması oluşturulacak. Atletizm yarışlarında dereceye giren sporcular 14 Mart´ta Tokat´ta yapılacak olan grup maçlarında ilimizi temsil etmeye hak kazandı.

“Atletizm Geliştirme Projesi” il seçmesi yarışlarında dereceye giren sporcular için ödül töreni düzenlendi. Sporculara madalyaları Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Atletizm İl Temsilcisi Kemal Çağlayan, Özdemir Spor Kulübü Başkanı Şenol Özdemir, hakemler ve antrenörler takdim etti. Ayrıca madalya töreninde sporcular asker selamı vererek şehitlerimize saygı duruşunda bulundu.

ÇAĞLAYAN BAŞARILAR DİLEDİ

Ödül töreni sonrası dereceye giren sporcuları tebrik eden Atletizm İl Temsilcisi Kemal Çağlayan; “İlimizde 120 sporcunun katılımı ile “Atletizm Geliştirme Projesi” kapsamında il seçmesi yaptık. 4 kategoride yapılan yarışlarda sporcularımız kıyasıya mücadele ettiler. Hepsini tebrik ediyorum. Dereceye girenlere ödüllerini verdik. Grup maçlarında ilimizi temsil edecek olan Sivas karmasına da başarılar diliyorum. Yarışlarda emeği geçen hakemlerimize ve antrenörlerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA