YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Taraftar Ayaklandı!

Taraftar Ayaklandı!
Bu haber 21 Şubat 2020 - 7:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Demir Grup Sivasspor´un taraftar grupları düzenledikleri yürüyüşte, Süper Lig´de son haftalarda takımları aleyhine hatalı kararlar verildiği gerekçesiyle hakemlere tepki gösterdi. Hakemlere tepki gösterip sloganlar atan taraftarlar, takımlarının lehine de tezahüratlar yaptı.

Demir Grup Sivasspor´da taraftar grupları, bu sezon takımlarının aleyhine verilen hakem kararlarına yürüyüş ve basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.

Süper Lig´in 22. haftasında oynanan Trabzonspor – Sivasspor maçında hakem Cüneyt Çakır´ın verdiği kararlara tepki gösteren kırmızı-beyazlı ekibin taraftar grupları protesto amacıyla yürüyüş düzenledi.

4 işletme kavşağından kent meydanına kadar yürüyüş yapan taraftarlar ellerinde meşalelerle tezahüratlarda bulundular. Daha sonra taraftarlar Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde basın açıklaması yaptı.

BEK: “DERİN YARALAR AÇTI”

Tezahüratlar yaparak hakem kararlarına tepki gösteren Sivassporlu taraftarlar adına konuşan Yahya Bek, hakem hatalarından bu sene çok canlarının yandığını belirterek, “Bu açıklamamız haklı bir isyanın, haklı bir haykırışın bir adalet arzusudur. Şampiyonluğa oynadığımız bu sezonda ligin başından beri Sivasspor´umuza yapılan haksızlıklar hata boyutunu çoktan geçmiş ve tüm ülkenin gözleri önünde kamu vicdanında derin yaralar açmış, açmaya da devam etmektedir. Tabii ki futbolda hakem hataları olacaktır. Bizler bunu bilecek ve ayırt edebilecek olgunluğa sahibiz. Ancak bizim isyanımız hakemlerin kanaatlerini sürekli aleyhimize kullanmalarıdır. Bir taç, bir korner ve bir kart pozisyonunda bile bizim isyanımız tüm kamu oyunun gözleri önünde cereyan eden, yanlış çizgi çekilerek, verilmeyen gollerimize, sezon başından itibaren bariz pozisyonlarımızın bir tanesine dahil penaltı verilmemesine, yapılan çifte standarda ve eyyamcılığadır. VAR gibi bir sistem mevcut olduğu halde takımımız için bu sisteme hiç müracaat edilmemesine ve takımlara göre VAR´a gidilmesi akıllarda cevap bulunmayan büyük bir soru işaretidir” dedi.

“SUSKUNLUĞUMUZ ASALETİMİZDENDİR”

Kimsenin Sivasspor üzerinden şampiyonluk hayalleri peşinde koşmamasını söyleyen Bek; “VAR sisteminin olmadığı sezonlarda görmedim, duymadım, bilmiyorum tiyatrosunu oynayanların şimdilerde sığınacakları hiçbir bahaneleri kalmamasına rağmen yine de aynı senaryoların oynanmaya devam edilmesi bizlerdeki adalet bilincini tamamen yok etmiştir. Ve bilinçli olarak sınırlar zorlanmaya başlanmıştır. Emek ve alın teri bir mücadelenin en kutsal parçasıdır. Bizim kimsenin altın teri ve emeğinde gözümüz yoktur. Ancak hiç kimsede bizim emek ve alın terimiz üzerinden şampiyonluk yada başka hayaller peşinden koşmasın. Bizler başkalarının emek ve alın teri ile şampiyon olmaktansa şereflice küme düşmeyi tercih edebilecek kadar onurlu bir Anadolu efendisiyiz. 1 saniyesine bile hakim olamadığımız, hükmedemediğimiz bir hayat için, bir dünya için bu kadar fırıldak olmanın yoktur. Bilin ki suskunluğumuz asaletimizdendir. Sizlerin adaleti yoksa yüce Allah´ın şaşmayan bir adaleti vardır. Tüm futbol kamuoyuna saygılarımızla” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA