YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Tecrüben Vizyonum Olsun

Tecrüben Vizyonum Olsun
Bu haber 22 Kasım 2018 - 15:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Tecrüben Vizyonum Olsun” sloganıyla başlatılan, emekli öğretmenler ile yeni atanan öğretmenleri buluşturan bilginin ve tecrübe paylaşımının yapıldığı toplantılardan oluşan çalıştay  Sivas Valisi Salih Ayhan’ın katılımıyla başladı.

Türkiye’de olağanüstü bir değişim ve dönüşümün yaşandığını söyleyerek, Sivas’ın da bundan ciddi manada nasibini aldığını belirten Vali Salih Ayhan, toplantıda yaptığı konuşmada; “Sivas, özellikle teknolojik ve fiziki altyapıda ülkemizde eğitime en hazır illerden birisi. Yeni dönemde okullarımıza ve öğrencilerimize ruh veren, onların gönüllerine dokunan bir eğitim anlayışı ve metotlarıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu değişim ve dönüşüm sürecinin en önemli aktörleri şüphesiz eğitimcilerimiz. “Tecrüben Vizyonum Olsun” hareketiyle alanında duayen olmuş öğretmenlerimiz, öğretmenlik mesleğine yeni başlayan kardeşlerimize bilgilerini, deneyimlerini aktaracak ve birlikte kemâlat yolculuğuna çıkacaklar.” dedi.

Konuşmasının devamında mülki idare amirliği ve Türk eğitim tarihinde milletimizin gönlünde yer edinmiş tecrübeli isimlerden örnekler veren Ayhan; “Göreve yeni başlayan eğitimcilerimizin tecrübeli meslektaşlarının hayat hikâyelerini, yaşanmışlıklarını iyi anlaması ve tatbik etmesi gerekir. Yeni dönemde istişare odaklı sık sık bu toplantıları yapacağız. Toplantılardan çıkan neticeleri kurumun bünyesine entegre edeceğiz ve yeni yol haritaları ortaya çıkaracağız. Sivas’ın eğitim rotasında pusulamız olacak buradan çıkacak neticeler. Yeni dönemin ruhunu ve kodlarını iyi okumamız gerekiyor. Çocuklarımızı manevi yönlerini ihmal etmeden ülkemizin dinamiklerine, köklerine ve Anadolu geleneklerine uygun bir şekilde yetiştirmemiz gerekmekte. Geçmiş dönemde öğrenci merkezli sayısız fedakârlık yaparak, gecesini gündüzüne katan emektar öğretmenlerimizden çok şey almamız gerekiyor. İnşallah bu program güzel neticelerin alınmasına ve Sivas’ta yeni dönemin ruhuna uygun birbirinden güzel fikirlerin, projelerin ortaya çıkmasına vesile olacak.” ifadelerine yer verdi.

Başlatılan çalıştay hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ise; “Amacımız, emektar öğretmenlerimizin genç öğretmenlerimize ışık tutması, yol göstermesi ve bu öğretmenlerimizin meslek hayatları boyunca yaşayabilecekleri güçlükleri aşmalarını kolaylaştırmayı sağlamak. Emektar öğretmenlerimizin aktardığı tecrübelerle bizler, öğrencinin gönlüne girme, veli ve öğrenciyle sağlıklı iletişim kurma, gönül kapılarını aralama, eğitime ruh katma noktasında yeni bilgiler edinmiş olacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından masaları tek tek dolaşarak gül dağıtan Vali Salih Ayhan, öğretmenlerle uzun süre sohbet etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA