YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Transfer mi? Kumar mı?

Transfer mi? Kumar mı?
Bu haber 26 Haziran 2019 - 10:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivassporumuz bu sezon transfer dönemini oldukça hareketli geçirecek gibi gözüküyor.Tabi bunun birinci nedeni kadromuzdaki oyuncuların bir çoğunun sözleşmelerinin bitmiş olması.

Futbol da transfer konusunda anlayışlar oldukça değişti.Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim.Eski dönemlere baktığımız da takımda sözleşmesi devam eden futbolcu sayısı fazla olması büyük bir avantaj olarak görülürdü.Çünkü eldeki bu futbolcular takımlarına fazlaca katkı sağlardı,verimli olamayan futbolcu  ise kulüp tarafından bırakılır yeni oyuncular takıma kazandırılırdı.Peki şimdi öylemi maalesef öyle değil özellikle büyük takımlara imza atan oyuncular oynasa da oynamasa da o kulüpten ayrılması mümkün olmuyor.Bence bunun birinci nedeni futbolcuların tam profesyonel ve menajerli oluşu diyorum.Ha sahada o profesyonel havayı görüyor muyuz diye sorarsanız,size cevap olarak gördüğümüzü tabii ki söyleyemem.Sadece mali vecibeler konusunda profesyonel yapıyı görebiliyoruz.

Bu durum ülkemiz futbolunun en önemli sıkıntısı,biz sonuç olarak baktığımızda kulüplerinin mali yapısı ortada,hatta Türk futbolunun durumu tehlikeli sınırı çoktan geçti bile.Gelirlerinin çok üstünde harcamalar,borçlar ve kaçınılmaz son.

Bizim açımızdan yani kırmızı beyaz göz bebeğimizden  bahsedecek olursak durum biraz farklı gibi,aynı olan tek nokta transfer bütçesinin sınırlı olması diyebiliriz.

Ülkemiz spor kamuoyu tarafından da takdir edilen  bizi farklı kılan ayağımızı yorganımıza göre uzatmamız,bizim için önemli artı bu bence. Bu yönümüz taraftarlarımızın bir kesimi tarafından eleştiri alsalda kesinlikle doğrusu bu.Net olan bir şey var Sivasspor’umuzun borcu yok ama kasasın da  harcayacak parası da yok.Bu ayrıntıyı kesinlikle göz ardı etmemeliyiz.

Ülkemizde transferi adete kumar oyununa çeviren kulüpler var.Biliyorsunuz kumar da kazanan pek olmaz.Zaten kulüplerde batak noktasını çok tan geçtiler.Şu an itibariyle ülkemizde transfer de durgunluğun en önemli sebebi bu olsa gerek.

Bizim takıma baktığımızda rıza hocamız  imza törenin de üzerine özellikle parmak bastığı  üzere transfer de öncelikle defans noktasından işe başladı.Gerçekten de bu sezon oldukça hatalı goller yedik.Sezon sonun da yaşadığımız sıkıntıların en önemli sebebi bu hatalara engel olmayışımızdı.

Süper lig serüvenimizde Petkoviçten sonra kaleciden yana şansımız tutmadı.Fransa dan alınan kaleci Mamadou Samassa inşallah yaramıza merhem olur.Diğer bir kalecide Kayserispor dan Muammer olacak gibi gözüküyor.Kaleden sonra sağbekte yine bir sambacı ama defansif yönü daha kuvvetli bir isim Portekiz ekibi Bragadan takım kaptanı Marcelo Goiano’yu transfer ettik.Son olarak yine defans oyuncusu Ümraniye spor da başarılı bir sezon geçiren stoper  Aaron Appindangoye renklerimize  bağlanmıştır. Hayırlı olsun.Kale ve defansı sağlama aldık gibi.Orta saha ve forvet transferleri de akabinde gelecektir.Gündemde bir çok isim var amma bu sezon transferde tek yetkili rıza hoca ona da güvenimiz tam,mutlaka ses getirecek bir ekip oluşturacak diyorum.Sonuç olarak kumar oynamadan ayağı yere basan transferler yapacağız diyorum.Biraz sabır.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA