YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

TSYD, Haliç Üniversitesinin Levent’ten Tahliyesini İstedi

TSYD, Haliç Üniversitesinin Levent’ten Tahliyesini İstedi
Bu haber 11 Ekim 2019 - 10:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 Türkiye Spor Yazarları  Derneği, Haliç Üniversitesi  ile ilgili kararını verdi.Haliç  Üniversitesin TSYD  yerleşkesinden tahliyesini isteyerek yapılan uygunsuz davranışlar ile ilgili sert bir açıklama yaptı

Haliç Üniversitesi imzalanan işbirliği çerçevesinde 7 yıldan bu yana eğitim faaliyetlerini TSYD Levent tesislerinde sürdürmektedir. Ne var ki mütevelli heyeti değişen Haliç Üniversitesi o günden bu yana – öğrencilerden milyonlarca lira toplamasına rağmen- derneğimize ait ödemelerini yapmamaktadır. Elektrik ve su borçlarını dahi vermeyen Haliç Üniversitesinin TSYD’ye yaklaşık 500 bin lira borcu bulunmaktadır.

Haliç Üniversitesi yetkilileri, parayı ödemeleri istendiğinde ise TSYD’nin avukatı önünde sayın Cumhurbaşkanına yakın oldukları imasında bulunmuşlar, üstü kapalı bir şekilde bizi tehdit etmişlerdir. Halbuki sayın Cumhurbaşkanına gerçekten yakın olsalardı, kendisinin adının kullanılmasından son derece rahatsız olduğunu çok iyi bilirlerdi.

Haliç Üniversitesi yetkililerinin cüreti bununla da bitmemiş, TSYD’nin sahibi olduğu, tadilattaki spor salonunun kapısını kırdırmışlardır.

Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan ve bünyesinde yaklaşık 1700 gazeteciyi barındıran Türkiye Spor Yazarları Derneği bu yaşananlardan sonra her zaman yaptığı gibi yasal yollara başvurmuştur.  Haliç Üniversitesinin borcunu ödemesi için icra takibi başlatmış, Levent’ten tahliyesini istemiştir. Spor Salonunun kapısını kırdıranlardan da ayrıca şikayetçi olmuştur

Dağ kanunu bu ülke sınırları içinde geçerli değildir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarla yönetilmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla.

 

TÜRKİYE SPOR YAZARLARI DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA