YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Türkiye Oryantiring Şampiyonası Sivas’ta Yapılacak

Türkiye Oryantiring Şampiyonası Sivas’ta Yapılacak
Bu haber 05 Nisan 2019 - 8:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Harita yardımıyla farklı arazi koşullarında zamana karşı yön bulmayı sağlayan bir spor dalı olan Oryantiring’in Türkiye Şampiyonası, Sivas Kongresinin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında Sivas’ta yapılacak.

Bu kapsamda, Sivas Valiliği ve Bahçeşehir Koleji arasında sponsorluk protokolü imza töreni gerçekleştirildi. 48 ilden 63 kulüp ve 1500 sporcunun katılacağı şampiyonanın 19-20-21 Nisan tarihleri arasında ilimizde yapılacağını belirten Sivas Valisi Salih Ayhan; “Sivas Kongresi’nin 100. yılı kapsamında farklı alanlarda yapılacak etkinliklerle milli mücadele ve bağımsızlık ruhuna dikkat çekmek ve ülke genelinde bu coşkuyu yaymak amaçlanıyor. Genç bir spor dalı Oryantiring’in tanınırlığını artıracak olan bu organizasyonun şehrimizde yapılacak olması çok önemli. Bu etkinliğin Sivas’ta Türkiye Şampiyonası seviyesinde yapılmasında destek olan Bahçeşehir Koleji’ne, katkı sağlayan ve emek veren herkese teşekkür ediyorum. Sivas’a ve gençlerimize önemli katkılar sağlayacak bu organizasyonla bizleri tanıştıran federasyona da teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sivas’ta düzenlenecek Türkiye şampiyonasının Oryantiring sporuna önemli katkılar sağlayacağını dile getiren Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz, bu sporu Sivaslı öğrencilere çok şey katacağına inandığını söyledi.

Bahçeşehir Koleji Sivas Kampüsleri Müdürü Yusuf Ziya Gürsan da, “Sivas’ta eğitime sunduğumuz katkıların yanında; spora ilginin artırılması ve tarihi, kültürel, doğal güzelliklerimizin tanıtımını sağlaması amacıyla anlamlı bir organizasyonda okulumuzun anılması bizler için sponsorluktan da öte şehrimiz adına büyük mutluluk kaynağıdır.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA