YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Ulusal Yol Koşusu Yapıldı

Ulusal Yol Koşusu Yapıldı
Bu haber 15 Ekim 2019 - 5:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ASELSAN, Türkiye Atletizm Federasyonu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Atletizm İl Temsilciliği organizesinde ilimizde Sivas Kongresi´nin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında “Milli Savunma Sanayi ASELSAN Sivas Ulusal 10 Bin Metre Yol Koşusu” düzenlendi.

Atatürk Kongre Müzesi önünde Vali Salih Ayhan´ın startı vermesiyle başlayan yarışlara 14 kategoride yaklaşık 2 bin sporcu katıldı.

KIYASIYA MÜCADELE ETTİLER

10 kilometrelik güzergahın ardından yine müze önünde tamamlanan koşuya katılan sporcular, bitiş çizgisine geldiğinde büyük sevinç yaşadı. Renkli görüntülerin yaşandığı yarışta bazı sporcular kıyasıya mücadele ederek dereceye girebilmek için ter döktü.

İL PROTOKOLÜ DE YARIŞLARA KATILDI

Düzenlenen heyecan dolu yarışlara Vali Salih Ayhan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, İl Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca ile Cem Vakfı Sivas Şube Başkanı Ünal Karataş´ta katıldı. Nefes nefese süren mücadelede, Vali Ayhan ve il protokolü de koşucular ile birlikte parkuru tamamlamayı başararak ‘Finish´e ulaştı.

DERECEYE GİREMEYİNCE AĞLADI

Yarışta dereceye giremeyen bir bayan sporcu ise yarışı bitirmesinin ardından gözyaşlarına boğuldu. Yarışlara katılmak için Aydın´dan gelen Dilan Atak, derece elde edemeyince gözyaşlarına hakim olamadı. Gözyaşlarını tutamayan Atak´ı ise arkadaşları sakinleştirdi. Yarışta dereceye giremediği için göz yaşlarına boğulan sporcu Dilan Atak hedefinin kürsüye çıkmak olduğunu fakat kürsüye çıkacak derece elde edemediği için gözyaşlarına hakim olamadığını söyledi.

AYHAN: “ASELSAN EN

ÖNEMLİ MARKALARIMIZDAN”

Vali Salih Ayhan, koşu sonrası yaptığı konuşmada, Sivas Kongresi´ndeki milli ruhu, şuuru dünden bugüne, bugünden yarına aktarma misyonlarının olduğunu belirtti. Türkiye´nin yerli ve milli silahını ürettiğini dile getiren Ayhan, “Bölgenin en güçlü aktörü olacağız ve olmak zorundayız. Oradaki silahların, oradaki hassas dürbünlerin, gece görüşlü termal kameraların bir parçasının Sivas´ta üretilmesi tüm Sivaslıların gurur duyması gereken husustur. Sivas ASELSAN bizim en önemli markalarımızdan. 100. yıl ruhuna, heyecanına ortak olmasından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

Yarışın ardından dereceye giren sporculara için ödül töreni düzenlendi. Ödülleri Vali Salih Ayhan, Sivas İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, ASELSAN Hassas Optik Yönetim Kurulu Üyelerinden Osman Yıldırım ve il protokolü takdim etti.

İŞTE GENEL SONUÇLAR

Erkekler

1. Sezgin Ataç – Diyarbakır

2. Alper Demir – Kütahya

3. Cihat Ulus – Konya

Kadınlar

1. Bahar Atalay – Diyarbakır

2. Remziye Temel – İstanbul

3. Burcu Subatan – Kayseri

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA