YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Vali Ayhan Boccia Oynadı

Vali Ayhan Boccia Oynadı
Bu haber 26 Aralık 2019 - 5:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Engelliler Şeker Spor Kulübü Derneği sporcularının Boccia antrenmanları ara vermeden devam ediyor.

Önceki gün 4 Eylül Taha Akgül Spor Salonunda tecrübeli Boccia Antrenörü Şefika Şeker Kaygusuz, yönetiminde yapılan antrenmanı Vali Salih Ayhan ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ve şube müdürleri takip etti.

ANTRENÖRDEN BİLGİLER ALDI

Engellilerin spor alanındaki başarılarını yakından takip eden Vali Salih Ayhan, Antrenör Kaygusuz´dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Kaygusuz çalışmaların haftada 4 gün boyunca devam ettiğini ifade ederek, sporcuların performanslarının iyi olduğunu söyledi.

SPORCULARLA BOCCİA OYNADI

Daha sonra sporcuların bir süre Boccia antrenmanlarını izleyen Vali Salih Ayhan, sporcularla beraber Boccia antrenmanı yaptı. Renkli görüntülerin sahneye çıktığı antrenmanda Vali Ayhan, müsabakaya giderecek olan sporculara da başarılar diledi.

“BAŞARILAR DİLİYORUM”

Engelli sporcuları her zaman destekleyeceklerini ifade eden Vali Ayhan; “Biz Sivas Valiliği olarak engelli sporcuları her zaman destekleyeceğiz, destekliyoruz da. Sizlerin başarısı bizlere ilham veriyor. Çok güzel bir tesis burası. Burada aralıksız idmanlar yapılıyor. Sizlere çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar diliyorum. Sizleri yetiştiren Boccia antrenörümüze de teşekkür ediyorum. İnşallah yapılan olan şampiyonalardan derecelerle dönersiniz” diye konuştu.

Antrenmanın sonunda günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.

BOCCİA SPORU NEDİR?

Boccia paralimpik oyunları İtalyan kökenli bir spor dalıdır. Boccia ilk etapta cerebral palsy olan kişiler tarafından oynanmak üzere tasarlanan ve strateji ile doğruluk gerektiren bir oyundur. Şimdi ise sporda motor becerilerini etkileyen engelleri olan atletleri dahil etmektedir. Olimpiyatlarda da yer almaktadır. İki takım halinde oynanır. Bu oyunun en önemli özelliği bedensel engelli ve tekerlekli sandalyeye bağlı kişilerin oynamasıdır. Bu özelliği nedeniyle, bedensel engellileri spora teşvik amacıyla bu oyun büyük bir rol oynamaktadır. Paralimpik Boccia sporunu cerebral palsy hastalığı, Muskuler Distrofiler, Multiple Skleroz, ALS gibi nörodejeneratif hastalıklar, Yüksek seviye omurilik yaralanmaları, Meningomyelosel ve tüm vücudu etkileyen diğer durumlarda tekerlekli sandalyeye bağımlı, genel kas kuvveti ve koordinasyon kaybı olan 15 yaş üzeri tüm bireyler oynayabilmektedir.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA