YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Vali Salih Ayhan Spor Tesislerini İnceledi

Vali Salih Ayhan Spor Tesislerini İnceledi
Bu haber 17 Ekim 2019 - 7:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Salih Ayhan, Kasım ayında açılması planlanan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü´ne bağlı Merkez Kapalı Olimpik Yüzme Havuzunda incelemelerde bulundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç´tan ve yüklenici firmadan gelinen süreç hakkında bilgi alan Vali Ayhan, çalışmaları bir süre inceledi.

Şantiyedeki işçilere kolaylıklar dileyen Vali Ayhan, çalışmaların hız kazanmasını isteyerek, olimpik yüzme havuzunun Sivas´ın önemli bir eksiğinin giderileceğini söyledi.

“MÜTHİŞ BİR SPOR ALT YAPIMIZ OLUŞTU”

İncelemenin ardından açıklamada bulunan Vali Ayhan, Sivas´ın önemli bir değer daha kazandığını belirterek, “Merkez Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu´nın açılmasından sonra Sivas, önemli bir değer daha kazanacak. Bu bölgeye baktığımız zaman devasa bir salon olan Taha Akgül Kapalı Spor Salonu, Yeni 4 Eylül Stadyumu, kapalı sporları, atletizm pistleri, tenis kortları yapıldı. Müthiş bir spor alt yapımız oluştu burada. Bu bölgeye Bilim ve Teknoloji Üniversitemizin kampüsü yapılıyor. 11 tane okumuz var. Bu bölge çok büyük eğitim ve spor kompleksi olmuş vaziyette” dedi.

“MÜSABAKA YAPABİLME KABİLİYETİMİZ ARTTI”

Sivas´ın spor altyapısının çok sağlam olduğunu vurgulayan Vali Salih Ayhan; “Bu sene yapılan spor müsabakalarında 50 bin sporcu şehrimize geldi ve şunu gördük ki alt yapımız çok güçlendi. Al bayrağımızı göndere çektirecek çok sayıda sporcu yetiştirebileceğimize inanıyorum Müsabaka yapabilme kapasitemizde, kabiliyetimizde arttı. Bundan sonra bütün spor müsabakalarına talibiz. İlimizde inşallah daha birçok Türkiye Şampiyonaları, Ulusal Şampiyonalar, maçlar ve yarışlar alacağız. Sporcuları ilimizde ağırlayacağız. Sivas resmen Spor Şehri olma yolunda ilerliyor. Alt yapımız çok sağlam” şeklinde konuştu.

4 EYLÜL´DE ONARIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Daha sonra Vali Salih Ayhan, 4 Eylül Spor Salonuna geçerek onarım çalışmalarını yerinde inceledi. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve beraberindekiler ile birlikte 4 Eylül Spor Salonunda başlayan onarım çalışmalarını inceleyen Vali Ayhan, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Ayhan, onarım çalışmalarının en kısa sürede tamamlanacağını da söyleyerek; “Buradaki onarım çalışmalarımız en kısa sürede bitecek ve gençlerimize daha iyi bir spor alanı sunacağız” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA