YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Yetenek Tarama Testi Gerçekleştirildi

Yetenek Tarama Testi Gerçekleştirildi
Bu haber 07 Şubat 2020 - 6:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında 19 Nisan 2016 tarihinde imzalanarak iş protokolü kapsamında yürürlüğe giren Türkiye Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesinin 2. etap ara test ve ölçümleri 81 ilde yapıldı.

Bu kapsamda ilimizde 4 Eylül Spor Kompleksi Mecnun Otyakmaz Spor Salonunda gerçekleştirilen heyecan dolu seçmelere 521 öğrenci katılım sağladı.

Seçmeler sonucunda, minik öğrenciler hünerlerini sergileyerek çeşitli parkurlarda kıyasıya rekabet etti.

3. ETAP ÇALIŞMALARINA KATILACAKLAR

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde yapılan çalışmalar, alanlarında uzman ekiple yetenek taraması gerçekleştirilirken, yapılan tarama sonucunda başarılı olan öğrenciler 3. etap çalışmalarına katılmaya hak kazandı.

BİRÇOK TESTTEN GEÇTİLER

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri tarafından uygulanan yetenek taramasında öğrenciler boy kilo ölçümü, kavrama kuvveti ölçümü, 20 metre sürat testi, çeviklik ölçümü, esneklik ölçümü, oturma ve kulaç uzunluğu ölçümü, dikey sıçrama testi, geriye doğru sağlık topu atma gibi uygulamalardan geçti.

TUNÇ: “SPORCULARIMIZI TEBRİK EDİYORUZ”

Seçmeleri yerinde takip eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, seçmeler sonunda sporcular ile bir araya geldi. Konu hakkında açıklama yapan Tunç; “”Türkiye Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” kapsamında tarama yapılan çocuklarımızın gelişimlerini gözlemek için Mecnun Otyakmaz Spor Salonumuzda 2. etap taramaları gerçekleştirdik. Geçen seneden bugüne neler kazandılar, gelişimleri olumlu yönde mi oldu? Bunları test ettik. Genel sonuçlar sevindirici. Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırma amacıyla Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesinin ikinci etap çalışmalarını tamamladık. Seçmelere katılan sporcularımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Ayrıca seçmelerde emeği geçen antrenörlerimizi kutluyorum” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA