YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Yiğidolar’da Çalımbay dönemi başladı

Yiğidolar’da Çalımbay dönemi başladı
Bu haber 07 Haziran 2019 - 13:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Demir Grup Sivasspor  Rıza Çalımbay ile bugün resmi sözleşme imzaladı.

Teknik Direktör Rıza Çalımbay için Yeni Eylül Stadyumu’nda imza töreni düzenlendi.

İmza töreninde konuşan Demir Grup Sivasspor Başkanı  Mecnun Otyakmaz,Sivasspor  için özel bir gün olduğunu belirterek, Rıza Çalımbay ile tekrar sözleşme imzaladığımızı kaydetti.

Otyakmaz, Rıza Çalımbay ile daha önce çalıştığımızı da hatırlatarak , “Hepinizin hatırladığı gibi 2013 yılında 2,5 yıllık beraberlikten sonra, Süper Lig’de eşi görülmemiş beraberlikle Rıza Hocamızla birlikteliğimize bir müddet ara vermiştik. Aradan 6 yıl gibi bir süre geçti. Hem kendi açısından, hem bizim açımızdan; heyecanlı, inişli çıkışlı grafikler yaşandı. Bugün tekrar bir aradayız ve Demir Grup Sivasspor, geleceği daha güzel ve daha umutlu bakıyor. Hocamıza başta teşekkür etmek istiyorum, teklifimizi kabul ettiği için. Sivas, hocamızın kendi şehridir, Demir Grup Sivasspor kendi kulübüdür. 1967 yılında Kayserispor karşılaşmasına gitmek için babasının ardından ağlayacak kadar Sivassporludur. Dolayısı ile biz onunla birlikte olmaktan çok mutluyuz. Büyük başarılara imza atacağımızı düşünüyoruz.” dedi.

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ise, Demir Grup Sivasspor’da bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Sivas, benim için çok önemli bir yer. Doğduğum büyüdüğüm şehir. 4 Eylül Stadı’nın toprak zeminlerini de hatırlıyorum. Çok güzel günlerim geçti. Benim küçüklüğüm tamamen burada ve Sivasspor ile geçti. Bana ilk teklif edildiğinde Sivasspor’dan, beni ilk aradıklarında hakikaten inanılmaz heyecanlanmıştım; çünkü hayallerimden bir tanesiydi Sivasspor’u çalıştırmak. 2,5 yıla yakın mükemmel bir yönetimle beraber güzel bir grafik çizdik, iyi şeyler yaptık. Başkanımın da söylediği gibi çok iyi bir şekilde ayrıldık. Ayrılırken de gelmek üzere ayrıldık. Kısmet de bugüne oldu. Benim amacım Demir Grup Sivasspor’u çok iyi bir yere getirmek. Bu bir tek benimle değil ki başta yönetim, taraftarlar hatta basın mensubu arkadaşlarımız ile beraber çok iyi bir duruma getirmek istiyoruz. Buraya gelirken konuştum, hedefe gidelim, Erdal Bey (Sarılar) de ‘Hedefi seçtiğimiz için seni seçtik’ dediler. Kendilerine teşekkür ettim. Hiç tereddüt etmeden de buraya geldim. İmzamızı atacağız ve en kısa sürede de çalışmalarımıza başlayacağız. Ben başkanımız teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Anlaşmanın süresinin sorulması üzerine Çalımbay şunları söyledi:

“Buradaki süre bence önemli değil. Burada yapacağımız işler çok önemli. Başarılara imza atmak için geldik buralara. Ben ilk geldiğimde de aynı şekilde 1 yıllık yapmıştım ve 3 yıl burada kaldım. Yine aynı şekilde 1 yıllık olur. Sürenin önemi yok. Önemli olan işlerimizin çok iyi gitmesidir. İyi gittiği takdirde de sonuna kadar da buradayız. Gitmeye niyetimiz yok. Her şeyimiz burada zaten. Önemli olan bu sene Demir Grup Sivasspor’un çok başarılı olması, başka bir şey değil. Ben bazı kulüplerle 3 yıl attım ama uzun süre olmadan ayrılabiliyorsunuz. Sözleşmenin 3-5 sene olması önemli değil, arkadaşları görüyorsunuz kısa sürede ayrılıyor. Önemli olan istikrar yakalamakdır. Belki de en rahat, güvenerek, inanarak çalıştığım yerlerin başında geliyor Demir Grup Sivasspor. Bu yüzden iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum.”

Sivasspor’dan  bazı oyuncuların ayrıldığının hatırlatılması üzerine Çalımbay, “Çok oyuncunun gitmesi aslında bir avantaj, çünkü şu anda kendi takımımızı yapmış olacağız. Konyaspor’dan ayrıldıktan sonra uzun süreden beri oyuncu seyrediyoruz. Avrupa’nın hemen her yerinde ve Türkiye’de de seyrediyoruz ve iyi oyuncular kazandıracağız buraya. Bu tabi ki bir avantaj. Önemli olan bu oyuncuları transfer edebilmek bir an önce. Bu açıdan çoğunun gitmesi dezavantaj olmayacak, biz bunu alacağımız oyuncalarla avantaja çevireceğiz. Bundan önce geldiğimizde de çok iyi oyuncuları buraya kazandırmıştık, aynı şekilde yapacağız.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından resmi sözleşme imzalandı.İmza törenine yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda taraftar da katıldı.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA