YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Yıldız Dağında Sezon Açılıyor

Yıldız Dağında Sezon Açılıyor
Bu haber 14 Aralık 2018 - 18:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´nde sezon hafta sonu açılacak. Vali Salih Ayhan, tüm Sivaslıları hafta sonu Yıldız Dağına davet ederek; “İnşallah 2018-2019 kış sezonunda Yıldız Dağı geçmişinden çok daha geniş katılımlı bir hale gelecek. Bu dönem 5. sezonunu geçirecek olan Yıldız Dağı, hizmetin zirvesinde olacak” dedi.

Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´nde hafta sonu sezon açılışı gerçekleştirilecek.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Salih Ayhan, “Pistlerimiz hazırlanıyor. 20 cm üzerinde kar var. Ayrıca yapay karlama sistemimiz de çalışıyor” dedi.

Yeni sezonda farklı ve nitelikli çalışmalarla ziyaretçi sayısını da artırmayı hedeflediklerini vurgulayan Ayhan, “Vatandaşlarımızın ilgisini artırmak, çocukların kayak sporu ile hemhal olmasını sağlamak, hafta sonları ve gece aktivitelerini zenginleştirmek için çeşitli hazırlıklar yapıldı. İnşallah 2018-2019 kış sezonunda Yıldız Dağı geçmişinden çok daha geniş katılımlı bir hale gelecek. Bu dönem 5. sezonunu geçirecek olan Yıldız Dağı, hizmetin zirvesinde olacak. Elbette eksikliklerimiz var ancak onları da gidereceğiz. Örneğin bu sezon akıllı geçiş sistemini devreye sokacağız. Dağda sadece kayağı değil diğer aktiviteleri de zenginleştireceğiz. Vatandaşın ilgisini çekecek, ulaşımda kolaylık sağlayacak çalışmalar gerçekleştireceğiz. Çocuklarımıza sosyal sorumluluk projesi kapsamında eğitim programları hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Sıcak Çermik-Yıldız Dağı yol bağlantısı çalışmalarının da sürdüğünü dile getiren Ayhan, “Çevre illerden ve İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerden gurbetçilerimizi de Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´ne bekliyoruz. Türkiye´nin en genç, en modern ve en ekonomik kayak merkezini mutlaka görmelisiniz. Bu sene inşallah bereketli bir kış görmeyi arzu ediyoruz. Sezon, Sivas ve Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi açısından çok özel ve anlamlı geçecek. Kayak merkezine Sivas´ın ve herkesin sahip çıkmasını istiyoruz. Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´nde ticari bir anlayış yok, tamamen sosyal bir anlayış var. Türkiye´deki en makul fiyatlar bu kayak merkezindedir ve herkesi bu dağı görmeye, bu dağda eğlenmeye davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA