YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Yüksek lisanslı şampiyon

Yüksek lisanslı şampiyon
Bu haber 13 Mart 2019 - 6:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şampiyon güreşçimiz Taha Akgül yüksek lisansını tamamlayarak mezun oldu.

Sivas Cumhuriyet Üniveristesinde Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Gül danışmanlığında Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı’nda hazırladığı yüksek lisans tezini Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Gül, Dr. Öğr. Üyesi Zuhal Yurtsızoğlu ve Burdur Mehmet Akif Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Şahin’den oluşan bilim kuruluna sunan Taha Akgül, yüksek lisans eğitimini başarı ile tamamladı.

Taha Akgül mezuniyetin ardından yaptığı açıklamada, “Köklü bir üniversite lisansüstü eğitim almış olmanın mutluluğunu yaşadım. Katkı ve desteklerinden dolayı başta Sayın Rektörüm Prof. Dr. Alim Yıldız hocama, danışman hocam Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Gül’e ve Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı hocalarıma teşekkür ediyorum. İnşallah doktora eğitimim için de öncelikli tercihim Sivas Cumhuriyet Üniversitesi olacak.” dedi.

Asrın güreşçisi Taha Akgül daha sonra Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Alim Yıldız’a yüksek lisans eğitiminde vermiş oldukları destek ve katkılardan dolayı ziyarette bulunarak yüksek lisans eğitimi döneminde vermiş olduğu desteklerden ötürü Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Taha Akgül’e akademik cübbesini giydirilmesinin ardından Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, yüksek lisans eğitiminin doktora eğitimi ile de taçlandırmasını arzu ettiğini ifade ederek, “Sizden ve sizin başarılı çalışmalarınızdan oldukça mutluyduk. Yüksek lisansın ardından doktora eğitimine de devam etmenizi arzu ederiz. Bu konuda elimizden gelen desteği vereceğiz.” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA