YiğidoHaber – Sivasspor Haberleri | Spor Haberleri

Yüzmeye Doğa Koleji Damga Vurdu!

Yüzmeye Doğa Koleji Damga Vurdu!
Bu haber 12 Şubat 2020 - 5:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İlimizde 32 okuldan 135 sporcunun katılımı ile yapılan “Okullar arası yüzme il birinciliği” yarışmaları sona erdi. Yarışmalar sonunda 5 kategoride İTÜ-Sivas Doğa Koleji şampiyon oldu. 56 sporcuyla katılan Sivas Doğa Koleji 108 madalya kazanarak şampiyonaya damgasını vurdu.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Yüzme İl Temsilciliği organizesinde ilimizde “Okullar arası minikler, küçükler ve yıldızlar yüzme il birinciliği” yarışmaları yapıldı.

Cumhuriyet Üniversitesi yüzme havuzunda yapılan heyecan dolu yarışlara 32 okuldan 135 sporcu katılım sağladı.

Sivas Bölgesi ulusal ve il yüzme hakemlerinin görev aldığı okullar arası il birinciliği yarışlarında, tribünlerden aldıkları destekle kulaç atan yüzücüler dereceye girmek için mücadele etti. Bir hayli çekişmeli geçen müsabakalarda farklı kategorilerinde suya inen yüzücüler performanslarıyla göz doldurdu.

DOĞA KOLEJİ DAMGASINI VURDU

Yüzme yarışlarına katılan Sivas İTÜ-Doğa Koleji damgasını vurmayı başardı. Okul beden eğitimi öğretmenleri Aykut Soy ve Tuğrul Alataş ile Yüzme Antrenörü Tuğrul Gürel tarafından hazırlanan 46 sporcu toplamda 108 madalya kazanarak derecelerine bir yenisini daha eklediler.

7 KUPA 108 MADALYA KAZANDILAR

Minik A kızlar, minik B kızlar, minik A erkekler, yıldız erkekler ve yıldız kızlar kategorilerinde il birincisi olan Sivas İTÜ-Doğa Koleji 5 şampiyonluk kazandı. Küçük kızlar ve küçük erkekler kategorilerinde de üçüncülük elde eden Doğa Koleji yüzücüleri toplamda 7 kupa ve 108 madalya ile kazanmayı başardı.

GRUPLARDA SİVAS´I TEMSİL EDECEKLER

Müsabakalarda şampiyon olan ekipler grup maçlarında Sivas´ı temsil etmeye hak kazandı. Yıldızlaar kategorisinde birinci olan takım 29 Şubat-2 Mart´ta Trabzon, Antalya, Gaziantep ve Kocaeli´nde yapılacak olan grup maçlarına katılacaklar. Küçükler kategorisinde şampiyon olan ekipler ise Trabzon, Bursa, Elazığ ve Mersin´de yapılacak olan grup müsabakalarında ter dökecekler.

MADALYA VE KUPA VERİLDİ

Düzenlenen “Okullar arası yüzme il birinciliği” müsabakalarında dereceye giren okullar için ödül töreni düzenlendi. Sporculara madalyaları, okullara kupaları Yüzme İl Temsilciliği yetkilileri, okul müdürleri, hakemler ve beden eğitimi öğretmenleri takdim etti.

“ŞAMPİYONLUĞU HAK ETTİK”

Sivas İTÜ-Doğa Koleji Beden Eğitimi Öğretmeni Tuğrul Alataş, yarışma sonrası yaptığı açıklamasında öğrencilerin okul yüzme havuzunda düzenli bir şekilde antrenman yaptıklarına dikkat çekerek; “Sporcularının yarışlara çok iyi hazırlandığını ve bunun karşılığında il şampiyonluklarını hakkettiklerini düşünüyorum” dedi. Okul beden eğitimi öğretmeni Aykut Soy ise; “Çalışmalarımızın meyvesini topladığımız için çok mutluyuz. Bizlere destek veren sayın kurucularımız, okul yöneticilerimiz ve velilerimize teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

 

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA